VyprVPN – Opinie, Test, Recenzja

VyprVPNVyprVPN jest popularnym VPN, który znajduje się w przyjaznej dla prywatności Szwajcarii i pochodzi z tej samej stajni firm co US ISP Texas.net, Data Foundry i top Usenet dostawca Giganews.

Usługa posiada sieć o rozmiarze decent-size z ponad 700 serwerami w ponad 70 lokalizacjach. VyprVPN posiada 14 lokalizacji w Azji, 5 na Bliskim Wschodzie, 7 w Ameryce Środkowej i Południowej, 2 w Afryce i 5 w Oceanii.

Co więcej, serwery te są własnością firmy i są przez nią zarządzane, co pozwala VyprVPN zaznaczyć, że „działa w 100% bez osób trzecich”.

Powitalne funkcje obejmują nieograniczone wykorzystanie danych, usługę DNS o zerowej wiedzy, dostosowany protokół Chameleon pomagający ominąć blokowanie VPN oraz wsparcie 24/7/365 zapewniające sprawne działanie usługi.

Szerokie wsparcie dla platform obejmuje aplikacje dla systemów Windows, Mac, iOS, Android, a także routery, QNAP, Anonabox, inteligentne telewizory i Blackphone.

Jeśli to nie wystarczy, strona ma ponad 50 samouczków, które pomogą Ci ręcznie skonfigurować usługę na Chromebooks, Linux, Blackberry, Synology NAS, OpenELEC, Android TV, Apple TV, a także poprzez DD-WRT, AsusWRT, OpenWRT i wiele innych.

Strona internetowa ma również zwyczajowe stwierdzenia o braku logowania, ale w przeciwieństwie do większości konkurencji, nie musisz ich przyjmować na zasadzie zaufania. W 2018 r. VyprVPN przeprowadził niezależny audyt w celu sprawdzenia, czy nie loguje się ani nie udostępnia niczego na temat tego, co robisz online, w tym logów sesji, i możesz przeczytać raport dla siebie.

Plany i cena VyprVPN

W trakcie pisania VyprVPN oferuje dwa plany. Podstawowy VyprVPN daje podstawowe funkcje usług i obsługuje do trzech jednoczesnych połączeń, i jest tańszy niż większość na 9,95 dolarów zafakturowany miesięcznie, spada do 5 dolarów na plan roczny. VyprVPN Premium dodaje wsparcie dla protokołu Chameleon, aby ominąć blokowanie VPN i obsługuje do 5 jednoczesnych połączeń, i może być Twój za stosunkowo kosztowne 12,95 USD naliczane miesięcznie, lub bardziej rozsądne 6,67 USD w ciągu roku.

Zarejestruj się i chociaż zostaniesz poproszony o podanie szczegółów płatności, firma nie wystawi Ci rachunku za trzy dni. Anuluj z konsoli internetowej przed upływem czasu i nie zostaniesz obciążony żadną opłatą, więc jest to skutecznie krótki okres próbny. (Kiedy odwołaliśmy, zaproponowano nam „50% zniżki w stosunku do planu miesięcznego”. Nie wiemy, jak powszechna jest ta oferta, ale jeśli i tak planujesz się zarejestrować, spróbuj anulować zanim to zrobisz i zobaczymy, co się stanie).

Trzy dni nie są długie, ale jeśli kontynuujesz po zakończeniu procesu i odkryjesz, że VyprVPN ma pewne problemy, jesteś również chroniony 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy. To jest stosunkowo hojny dla VPN z próby, chociaż niektórzy dostawcy – Hotspot Shield, CyberGhost – daje ci do 45 dni.

Prywatność

VyprVPN chroni Twoją prywatność dzięki silnemu wsparciu dla najlepszych protokołów VPN i szyfrowania, w tym 256-bitowego OpenVPN w systemach Windows, Mac i Android (z ręczną konfiguracją dostępną dla innych platform) oraz kompatybilnego IKEv2 dostępnego w systemie iOS (choć nie w systemie Windows lub Android).

VyprVPN ma teoretyczny bonus z własnym protokołem Chameleon. To zaszyfruje metadane ruchu OpenVPN, zasadniczo utrudniając technikom kontroli pakietów identyfikację, że używasz VPN. Nie ma żadnych dodatkowych funkcji szyfrowania – i niestety, Chameleon nie jest dostępny w systemie iOS – ale może to umożliwić Ci dostęp do sieci w krajach, które aktywnie starają się uniemożliwić korzystanie z VPN.

Zwróć uwagę na to „może”, ponieważ może to nie wystarczyć, aby uzyskać dostęp do sieci. Firma przyznała się do problemów z dostępem do Chin podczas naszego ostatniego przeglądu i tym razem pojawił się inny problem (aplikacje na Windows i Android nie mogły się połączyć, chociaż iOS nadal działał.) Nie jest to krytyka – podłączenie się do Chin to wyzwanie dla wszystkich – ale trzeba o tym pamiętać. Jeśli dostęp z Chin jest dla Ciebie ważny, sprawdź stronę statusu usługi VyprVPN, aby uzyskać najnowsze informacje.

VyprVPN oferuje bardziej konwencjonalną i niezawodną funkcję prywatności w swojej własnej zaszyfrowanej usłudze DNS o zerowej wiedzy, praktyczny sposób na uniknięcie ataków „man-in-the-middle”, filtrowania DNS i innych strategii szpiegowania. Sprawdza się u nas, choć jeśli nie jesteś zadowolony z tego pomysłu, aplikacje umożliwiają również przełączenie się na usługę strony trzeciej.

Poszczególni klienci mają również własne technologie ochrony prywatności, w tym opcje obrony przed wyciekami DNS i dołączone przełączniki zabijania, aby zmniejszyć ryzyko wycieku danych w przypadku zaniku połączenia VPN. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w ocenie poszczególnych aplikacji w dalszej części tego przeglądu.

Zakładanie konta VPN

Ustalenie prawdziwych procedur logowania w sieci VPN może wymagać spędzenia pewnego czasu na analizowaniu polityki prywatności, warunków świadczenia usług, dokumentów pomocniczych i wielu innych kwestii, zanim spróbujesz zdecydować, jak bardzo możesz zaufać temu, co powiedział dostawca.

VyprVPN poprawia to natychmiast dzięki polityce prywatności, która prowadzi do sedna sprawy, wyjaśniając, że nie ma logowania źródłowych lub docelowych adresów IP, czasu rozpoczęcia lub zakończenia połączenia, ruchu użytkowników lub żądań DNS.

Co więcej, nie musisz wierzyć w słowo VyprVPN w tej sprawie, ponieważ we wrześniu 2018 roku firma wynajęła Leviathan Security Group do przeprowadzenia audytu platformy i sporządzenia publicznego raportu na temat praktyk logowania.

Wyniki są dostępne dla wszystkich na stronie internetowej VyprVPN i stanowią ciekawą lekturę. Eksperci znajdą ogromną ilość szczegółów na temat funkcjonowania VyprVPN, a także szczegółowe testy przeprowadzone przez audytorów (logowanie na serwery, kontrola działających procesów, badanie kodu źródłowego i wiele więcej). Każdy inny może po prostu sprawdzić streszczenie, które wyjaśnia, że audyt początkowo znalazł kilka ograniczonych kwestii („z niezamierzonych błędów konfiguracyjnych”), ale były one „szybko naprawione” i „w rezultacie [audyt] może dać użytkownikom VyprVPN pewność, że firma nie rejestruje ich działalności VPN”.

To świetna wiadomość. Miejmy nadzieję, że inni dostawcy VPN pójdą w ich ślady i zastąpią swój marketingowy spin „bez logów” prawdziwymi dowodami z tego rodzaju niezależnego audytu.

Wsparcie techniczne

Wsparcie VyprVPN rozpoczyna się na stronie internetowej, gdzie w bazie wiedzy znajdują się instrukcje konfiguracji, wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów i konkretne porady dotyczące różnych typów urządzeń.

Przeglądaj stronę internetową i wygląda to imponująco, przynajmniej na początku. Dostępnych jest wiele artykułów, w tym 37 dotyczących problemów z aplikacjami mobilnymi oraz ponad 50 dotyczących ręcznego konfigurowania usługi na wielu platformach.

Nie jest to tak dobre, jak się wydaje. Wiele artykułów jest bardzo podstawowych, często nie więcej niż „jak włączyć funkcję x?”, z kilkoma liniami tekstu wskazującymi użytkowników we właściwym kierunku. I nawet przewodniki konfiguracji są zazwyczaj usuwane z powrotem do podstawowych elementów, z niewieloma lub żadnymi zrzutami ekranu, aby pomóc zilustrować punkty, które próbują zilustrować.

Mimo to, jest tu trochę przyzwoitej treści, a dokładny system wyszukiwania wykonał dobrą robotę polegającą na znalezieniu odpowiednich artykułów dla wszystkich naszych testowych słów kluczowych.

Jeśli strona internetowa nie może pomóc, czat na żywo jest dostępny, aby dać Ci prawie natychmiastową odpowiedź. Podnieśliśmy tylko jedno pytanie testowe, ale agent wsparcia mówił do nas w ciągu trzech minut, i dał pomocne i pouczające odpowiedzi.

Twoją ostateczną opcją jest wysłanie wiadomości e-mail. Podnieśliśmy proste pytanie dotyczące produktu i mieliśmy jasną odpowiedź w ciągu godziny.

VyprVPN wsparcie wyraźnie ma pewne problemy, i to nie jest tak dokładne lub dogłębne jak najlepszych konkurentów, takich jak ExpressVPN. Strona internetowa nie daje podstawowych informacji na szeroki zakres tematów, choć i z szybkiego wsparcia czatu na żywo na rękę, to nie powinno trwać długo, aby uzyskać pomocne porady w każdej sprawie.

Ostateczny werdykt- nasza opinia

VyprVPN nie jest najtańszym, ani najszybszym, ani najpotężniejszym VPN. Ale to lepsze niż wiele, i jest wiele więcej do polubienia tutaj, od szerokiego wsparcia dla platformy, do niezawodnego odblokowania Netflix, a szczegółowy audyt publiczny bez logowania, który pokazuje, że jest to VPN, któremu można rzeczywiście zaufać.

Sprawdź również najlepsze usługi VPN w 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.