StrongVPN – Opinie, Test, Recenzja

StrongVPNPodczas gdy wiele sieci VPN próbuje cię przekonać za pomocą sztuczek i przeciążenia funkcji (’8000 lokalizacji!’, '3$ miesięcznie, jeśli zapiszesz się na 7 lat!’), StrongVPN oferuje prostszą usługę, która koncentruje się na podstawach.

Istnieją aplikacje na Windows, Mac, iOS i Android, na przykład, i instrukcje konfiguracji routerów, Fire TV, Kodi i inne. 950+ serwerów w 46 miastach w 26 krajach. Możesz łączyć się poprzez protokoły L2TP, SSTP, OpenVPN i IKEv2, jest całodobowa obsługa klienta i 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy. Nic niesamowitego, ale także niezłe specyfikacje, odpowiednie dla wielu ludzi.

Serwis ma też kilka niespodzianek, w tym własny, bezpieczny system DNS firmy, ograniczone wsparcie telefoniczne (9.00-17.00 od poniedziałku do piątku, CT) oraz niezwykłą możliwość podłączenia do 12 urządzeń jednocześnie. Zaryzykowalibyśmy zgadywanie, że to więcej niż potrzebujesz, ale jest tam, jeśli tego potrzebujesz.

Nowe funkcje od naszego ostatniego przeglądu obejmują wsparcie dla bezpiecznego i bardzo szybkiego protokołu WireGuard. Jest on tylko w wersji beta i nie jest jeszcze obsługiwany przez klientów, ale wszyscy użytkownicy mogą go wypróbować już teraz.

Cennik jest rozsądne 10 dolarów miesięcznie rozliczane miesięcznie, ale tylko spada do 5,83 dolarów na plan roczny (CyberGhost, KeepSolid VPN Unlimited, Surfshark i inni wszyscy mają plany na mniej niż 3 dolary miesięcznie, choć zazwyczaj trzeba się zarejestrować na dwa lub więcej lat, aby je zdobyć.) Mimo to, ogólnie rzecz biorąc, jest tu więcej niż wystarczająco dużo, aby uzasadnić bliższe przyjrzenie się.

Prywatność StrongVPN

Polityka Prywatności StrongVPN to długi dokument, o długości ponad 1600 słów, a jeśli chcesz przebrnąć przez mały druczek, jest jeszcze pięć innych dokumentów do przeczytania.

Firma stara się nieco pomóc, podsumowując z góry swoją pozycję w zakresie ochrony prywatności, za pomocą tych punktów:

  • Jesteśmy usługą VPN z zerowym logowaniem, co oznacza, że nigdy nie będziemy śledzić ani przechowywać Twoich danych, gdy są one podłączone do naszej usługi VPN.
  • Jedyne dane osobowe, które zbieramy od Ciebie, są wykorzystywane do konfiguracji Twojego konta, takie jak adres e-mail i informacje dotyczące płatności.
  • Nigdy nie będziemy sprzedawać Twoich danych osobowych osobom trzecim.
  • Używamy plików cookie na naszej Stronie w celu zapewnienia podstawowej funkcjonalności i zrozumienia działalności Strony w sposób zagregowany. Możesz wyłączyć obsługę plików cookie na naszej Stronie w dowolnym momencie.

Niestety, nie ma żadnych dodatkowych szczegółów, które często można zobaczyć gdzie indziej. Czy firma loguje się do swoich usług? Które szczegóły są zawarte i jak długo są przechowywane? Czy serwis traktuje priorytetowo lub karze jakikolwiek protokół ponad inny? Nie mamy pojęcia.

Ogólnie rzecz biorąc, podstawowe warunki świadczenia usług StrongVPN zapewniają zasadniczo to, czego byś się spodziewał, bez logowania tego, jak korzystasz z VPN. Ale brak szczegółów sprawia, że zastanawiamy się, czy nie ma tu żadnych mniejszych problemów. Warto również zauważyć, że usługa jest zlokalizowana w Stanach Zjednoczonych, więc nie ma takiej ochrony prawnej i prywatności, jaką czasami można uzyskać gdzie indziej.

StrongVPN naprawdę musi zrobić więcej, aby procedury były jasne, zwłaszcza, że wielcy konkurenci (NordVPN, TunnelBear, VyprVPN, więcej) posuwają się teraz tak daleko, że ich systemy są poddawane publicznym audytom w celu udowodnienia ich wiarygodności w zakresie ochrony prywatności. Samo powiedzenie „nie robimy złych rzeczy, szczerze” już nie wystarczy.

Obsługa VPN

W przypadku braku możliwości wypróbowania, przed skorzystaniem z usługi StrongVPN należy zapłacić za co najmniej miesiąc usługi StrongVPN (chociaż istnieje 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy).

Rozstaliśmy się z naszą gotówką, a witryna zaprezentowała nam przyciski do pobierania klientów z systemów Windows, Mac, iOS i Android.

Strona ma więcej podręczników konfiguracji niż kiedykolwiek widzieliśmy. Istnieje 30 samouczków dla samego Windows, na przykład, obejmujących L2TP, PPTP, SSTP, IVEv2 i OpenVPN w wersjach dla Windows wracających do Windows Vista.

StrongVPN posiada również szczegółowe instrukcje ręcznej konfiguracji obejmujące routery, Kodi, Linux, Chrome OS, Amazon Kindle i inne.

Jeśli jednak jesteś zadowolony ze standardowych aplikacji, prawdopodobnie nie będziesz potrzebował specjalnej dokumentacji. Zainstalowaliśmy klienta Windows i aplikacje mobilne w zwykły sposób i bez żadnych kłopotów, i byliśmy gotowi do pracy w ciągu kilku sekund.

Wydajność StrongVPN

Nasze testy wydajności rozpoczęły się pomyślnie, a nasze najbliższe serwery w Wielkiej Brytanii uśredniły przyzwoitą prędkość 65Mbps na naszym połączeniu testowym 75Mbps, czyli tylko o 6% mniej niż normalne prędkości przy wyłączonej sieci VPN.

Sprawdziliśmy również prędkość z lokalizacji w Stanach Zjednoczonych poprzez bardzo szybką linię testową o przepustowości 475Mbps, co dało nam rozsądne wyniki, przy średnich prędkościach w zakresie od 130 do 215Mbps. (Kolejna grupa testów wynosiła średnio tylko około 5Mbps, ale dyskontujemy to, ponieważ może to być spowodowane przez lokalne lub ISP).

Chociaż nie może to dotknąć najlepszych z konkurencji – najniższa mediana prędkości Prywatnego Dostępu do Internetu wynosiła 314Mbps – jest to również więcej niż wystarczająco szybkie dla większości urządzeń i zadań.

Jeśli nie masz tyle szczęścia, witryna wsparcia StrongVPN ma kilka samouczków i przewodników rozwiązywania problemów. Nie ma zbyt wiele treści, a niektóre z nich są poważnie przestarzałe (sekcja Rozwiązywanie problemów z systemem Windows ma tylko cztery artykuły, z których jeden odnosi się do poprzedniego klienta). Ale jest też kilka przydatnych informacji tutaj, a czat na żywo jest dostępny, jeśli potrzebujesz więcej.

Ostateczny werdykt – nasza opinia

StrongVPN nie posiada wielu funkcji, ale radzi sobie z podstawami VPN wystarczająco dobrze, a jeśli będzie w stanie podłączyć do 12 urządzeń jednocześnie, może warto to sprawdzić.

Zwróciliśmy również uwagę na najlepsze usługi VPN 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.