OVH Hosting – Opinie, Test, Recenzja

hosting ovhZałożona w 2003 roku, OVH jest popularną firmą hostingową z siedzibą w Utah. Jest obecnie własnością Endurance International Group, ludzi stojących za wieloma wielkimi technologicznymi nazwiskami: Domain.com, iPage, Linuxpl, SiteBuilder.com i wiele innych.

OVH wspólnych produktów hostingowych są wyraźnie opisane, z dużą ilością informacji o tym, co otrzymasz dla każdego z jego planów.

Firma nie próbuje cię oszukać, oferując słabo zasilany plan startowy, aby uzyskać niską stawkę nagłówka. Nawet low-end Podstawowy plan daje 50GB pamięci masowej, niezmierzonej przepustowości i bezpłatny certyfikat SSL, i rzuca w wolnej domenie.

Opcje wysyłania wiadomości e-mail są ograniczone tylko 5 obsługiwanych kont i mała skrzynka odbiorcza o pojemności 100 MB dla każdego z nich, ale w przeciwnym razie jest to idealnie odpowiedni produkt dla wielu użytkowników, a jego cena waha się od 3,99 USD miesięcznie przez 36 miesięcy (okazja 2,75 USD poprzez naszą specjalną transakcję), wzrastając do 7,99 USD przy odnowieniu. (Zarejestruj się na minimum 12 miesięcy, a zapłacisz początkowe 5,95$.)

Plan Choice Plus dodaje prywatność domeny i ochronę, jak również tworzenie kopii zapasowych witryny. Jest również dostępny od 5,95 dolarów miesięcznie przez 36 miesięcy, co jest kuszące, chociaż odnawia się na 14,99 dolarów (wybierz plan roczny i będzie to 7,95 dolarów miesięcznie).

Pro rampy konto do wydajności, oferuje dedykowany IP i rzuca w premii certyfikat SSL z 13,95 dolarów miesięcznie przez 36 miesięcy (14,95 dolarów rocznie), 23,99 dolarów na odnowienie.

Płatności są chronione poprzez 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. To standard branżowy i powinien być wystarczający, aby potwierdzić, że OVH jest właściwym gospodarzem dla Ciebie, ale niektórzy dostawcy idą dalej. Hekko Hosting, na przykład, oferuje wyjątkową 90-dniową gwarancję.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, istnieje szczegółowa lista tego, co jest zawarte w każdym wspólnym planie hostingowym na stronie wsparcia OVH.

Hosting aplikacji

OVH ma tylko bardzo minimalny zakres planów hostingowych aplikacji, ale to tylko o udaje się pokryć podstawowe: WordPress i prosty e-commerce.

Plan hostingowy WordPress jest niewiele więcej niż te same wspólne plany hostingowe, z tej samej ceny (od 3,95 dolarów miesięcznie początkowo, 7,99 dolarów na odnowienie), a większy nacisk na niektóre funkcje specyficzne dla WordPressa (OVH aktualizacje WordPress automatycznie, plus jest kilka przyzwoitych WordPress dokumentacji i wsparcia).

OVH WordPress Pro plan jest bardziej wydajne, dając Ci nieograniczone możliwości przechowywania, przepustowości i stron internetowych, filtrowania spamu, integracji CDN i więcej.

Wydajne dodatki związane z WordPressem obejmują środowisko inscenizacyjne, wygodny sposób tworzenia i pracy nad kopią istniejącej witryny. Jeśli wprowadzasz istotne zmiany – zastąpienie motywu, przełączenie jednej wtyczki na drugą – funkcja inscenizacji umożliwia przetestowanie ich bez ryzyka wystąpienia problemów w miejscu produkcji.

Funkcje biznesowe obejmują Jetpack Site Analytics, Premium lub Pro (w zależności od planu), centrum marketingowe, integrację PayPal i wiele innych.

Są to zdolne produkty, a ceny są dobre od standardowych 17,95 USD miesięcznie przez trzy lata (29,99 USD na odnowienie) do 47,95 USD (59,99 USD).

Jeśli zarządzasz tylko jedną stroną i nie potrzebujesz funkcji biznesowych, sprawdź również IONOS WordPress Pro. To ogranicza przechowywanie i liczbę stron internetowych, ale dostaje się dedykowane zasoby (od 1 vCPU i 1GB RAM) i lakieru oparte na buforowaniu na planie Pro, a ceny zaczynają się od 15 dolarów miesięcznie, nie wymaga długoterminowej umowy.

OVH e-commerce produkt jest zasadniczo wspólne hosting z WordPress, WooCommerce i Storefront tematy preinstalowane, dedykowany adres IP i kilka kredytów marketingowych (wydać 25 dolarów na konto reklamowe Microsoft Advertising lub Google Ads, uzyskać 100 dolarów kredytu).

Ponownie, ceny są rozsądne, począwszy od 6,95 dolarów za miesiąc (odnowienie w $13,99.) Plany mogą być przydatne, jeśli jesteś nowicjuszem e-commerce, ale doświadczeni użytkownicy mogą uzyskać te same wyniki, znajdując swój preferowany wspólny pakiet hostingowy i przy użyciu Softaculous (lub innego automatycznego instalatora), aby założyć sklep internetowy dla siebie.

Serwery OVH

Plany OVH’s VPS mogą nie wyglądać tanio, przynajmniej na początku, ale to dlatego, że firma nie próbuje obcinać zakrętów, aby osiągnąć niską cenę wywoławczą.

Produkty VPS zaczynają się od 17,99 dolarów w ciągu 36 miesięcy (29,99 dolarów) przy odnowieniu, na przykład, droższe niż niektóre. Ale specyfikacje są przyzwoite, i obejmują 2 rdzenie procesora i 2GB pamięci RAM, dwa razy większy przydział otrzymasz z wieloma ustawieniami startera VPS. Własny panel sterowania OVH ułatwia zarządzanie usługami.

Jeśli jesteś zadowolony, aby zaakceptować bardziej podstawowy system, Hostwinds’ starter VPS plany są wyceniane od początkowego 4,49 dolarów miesięcznie. Ale to tylko dostaje się 1 rdzeń procesora, 1 GB i 1 TB przepustowości (plan podstawowy OVH daje 5 TB). Aktualizacja do planu Hostwinds z 2 rdzeniami, 4GB RAM i 2TB przepustowości i opłat Hostwinds $17.09, bardzo podobne do ceny OVH.

OVH dedykowany hosting jest ograniczony do trzech serwerów bazowych z ograniczonymi opcjami konfiguracji. Specyfikacje sprzętowe są przyzwoite, choć, a ceny zaczynają się od 73,99 dolarów miesięcznie przez 3 lata, są one tańsze niż wysokiej klasy produktów VPS od niektórych dostawców.

Panel sterowania

Zaloguj się do większości hostów internetowych i albo wskażą Ci mdłą stronę główną z podstawowymi informacjami o Twoim koncie, albo wrzuci Cię prosto do panelu sterowania cPanel lub innego wysoce technicznego panelu sterowania. To dobrze dla ekspertów, ale może być trochę mylące dla wszystkich innych.

Panel kontrolny OVH stosuje znacznie prostsze podejście oparte na zadaniach, wyszczególniając działania, które możesz chcieć podjąć natychmiast.

Na przykład, strona zaprezentowała nam pięć działań: Dostosuj wygląd strony (kolory, czcionki, układy), Dodaj stronę kontaktową, Dodaj zawartość, Skonfiguruj swój sklep, Dodaj produkt lub usługę (do sklepu).

Takie podejście nie jest w stanie zrobić wszystkiego za Ciebie. Kiedy wybraliśmy 'Dodaj zawartość’, na przykład, zostaliśmy przeniesieni do podręcznika WordPress 'Strony’, ale to nam pozostało, aby dowiedzieć się, jak dodać lub edytować nową stronę. Mimo to, można się tego tylko spodziewać, a ogólny system OVH oferuje znacznie więcej pomocy i wsparcia dla początkujących, niż jest częścią kursu.

Doświadczeni użytkownicy prawdopodobnie nie będą zainteresowani tym handholdingiem, ale OVH o nich nie zapomniał. Dotknięcie opcji Zaawansowane w pasku bocznym zabiera użytkowników do w pełni funkcjonalnej konfiguracji zarządzania witryną z menedżerem plików, ustawieniami FTP, zarządzaniem phpMyAdmin i MySQL, tworzeniem konta e-mail, metrykami, opcjami bezpieczeństwa i innymi.

Wsparcie techniczne

Wsparcie OVH rozpoczyna się na stronie internetowej od wygodnej strony alertu systemowego. Nie tylko zapewnia to ogólne ostrzeżenia o poważnych przestojach, ale można również użyć go do sprawdzenia informacji o każdej domenie lub serwerze (pozwala to nawet zobaczyć obciążenie serwera).

Baza wiedzy OVH organizuje swoją zawartość w różnych dobrze dobranych kategoriach: FAQ, Domeny, Email, WordPress, Panel sterowania, konto i wiele więcej.

Kliknij dowolną kategorię, a strona wyświetli przyzwoity wybór artykułów wyjściowych. Na przykład, kliknij Email, a zobaczysz artykuły, w tym Utwórz konto, Załóż klienta poczty elektronicznej i Zarządzaj swoimi kontami – dokładnie to, co najprawdopodobniej chcesz wiedzieć.

Możesz również wyszukiwać preferowane słowa kluczowe, a silnik wykonuje rozsądną pracę polegającą na znajdowaniu sensownych wyników.

Kiedy szukaliśmy „importuj WordPress”, na przykład, strony wymienione „Jak migrować istniejącą stronę WordPress.com” i „Jak migrować stronę WordPress” jako pierwsze dwa artykuły, i nie było innych istotnych artykułów tylko trochę w dół listy („Jak przenieść Blogger do WordPress”).

Jest tu też trochę treści wysokiej jakości. Artykuły takie jak „Jak zainstalować WordPress” są krótkie, ale przejdź od razu do rzeczy i (jeśli to możliwe) dają Ci kilka opcji rozwiązania bieżącego problemu. Zazwyczaj łączą się one również z powiązaną zawartością, więc gdy już znajdziesz jeden odpowiedni artykuł, zazwyczaj wskazuje on na wiele więcej.

Jeśli strona internetowa nie może Ci pomóc, pomoc techniczna jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu poprzez e-mail, telefon i czat na żywo.

Próbowaliśmy obsługi czatu na żywo, podając nasz adres e-mail i szczegóły oraz zamieszczając podsumowanie naszego pytania. To był prawdziwy problem, nawiasem mówiąc, a nie pytanie testowe: nie byliśmy w stanie zalogować się na nasze konto i musieliśmy wiedzieć dlaczego.

Okno czatu sugerowało, że będziemy mieli 5-minutowe oczekiwanie, nieco dłuższe niż zwykle, ale okazało się to przeszacowane. W ciągu kilku minut przybył agent, potwierdził nasze pytanie i wysłał kod uwierzytelniający pocztą elektroniczną w celu potwierdzenia naszej tożsamości.

Nasze referencje zweryfikowane, agent dał nam alternatywny login, który dał nam dostęp do większości funkcji hostingowych.

Następnie wyjaśnił, że pojawiło się kilka innych doniesień na ten temat, a inżynierowie przyglądali się temu, ale nie było ETA na naprawę. Nie było to głównym problemem, ponieważ mogliśmy uzyskać dostęp do wszystkiego, czego potrzebowaliśmy. Nadal byliśmy ciekawi problemu, ale OVH później wyjaśnił (i potwierdził), że był to prosty i stosunkowo niezwykły problem, który zostanie naprawiony w momencie, gdy to przeczytasz.

Wydajność

Aby przetestować wydajność OVH, stworzyliśmy bardzo prostą statyczną stronę internetową i wykorzystaliśmy Uptime.com do sprawdzenia jej dostępności i czasu reakcji przez tydzień.

Firma zarządzała 100% czasem sprawności, który pracuje dla nas. Pamiętaj, że testowaliśmy też najbardziej podstawowy plan współdzielonego hostingu – jeśli OVH będzie miało problemy, spodziewamy się, że pojawią się tutaj.

Czas reakcji wahał się od 205 ms do 669 ms, przy średniej 241 ms, co plasuje firmę na 10. miejscu spośród 21 dostawców, których wówczas monitorowaliśmy.

Należy pamiętać, że różnice w czasie reakcji pomiędzy dobrymi dostawcami są na ogół bardzo małe. Nasz najlepszy gospodarz w tym czasie, Hostwinds, zarządzał czasem reakcji od 126 ms do 303 ms przy średniej 139 ms, tylko 102 ms szybciej. Jeśli zarządzasz stroną o dużym natężeniu ruchu i potrzebujesz najlepszych możliwych prędkości, to dobrze wiedzieć, ale jeśli wydajność nie jest priorytetem, możesz nawet nie zauważyć żadnej różnicy.

Co jest bardziej interesujące niż surowe czasy reakcji, zwłaszcza w przypadku hostingu dzielonego, to spójność wyników. Spiky wykresy pokazujące dużą zmienność mogą wskazywać na przeciążone serwery, jak strony internetowe rywalizują o zasoby. OVH wykonane dobrze, choć, tylko z dwoma znaczącymi szczytami (to jest czas reakcji większy niż dwa razy średnia) w siedem dni pomiaru. Mniejsze hosty mają wiele szczytów dziennie.

Aby dopełnić nasze testy, uruchomiliśmy na naszej stronie testowej Bitcatcha’s Server Speed Checker. Ten rodzaj jednorazowego testu nie może nam powiedzieć tyle, co ciągłe monitorowanie przez Uptime.com, ale nadal dobrze było zobaczyć, że OVH zwraca doskonałe prędkości, szczególnie z lokalizacji w USA. Bitcatcha był pod wrażeniem, przyznając naszemu serwerowi najwyższą ocenę A+.

Ostateczny werdykt – nasza opinia

Produkty OVH nie są tak konfigurowalne jak niektóre produkty konkurencji. Jego plany są jednak dobrze sprecyzowane, z 100% czasem sprawności i stałym czasem reakcji podczas testów, a przyjazna obsługa czatu na żywo przez OVH szybko pomogła rozwiązać nasz jedyny problem techniczny.

Zwróciliśmy również uwagę na najlepsze usługi hostingowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.