Przejdź do treści

Najlepszy VPN w Polsce – Ranking 2022

Najlepszy VPN w Polsce - Ranking 2020Pobranie najlepszej możliwej sieci VPN dla komputera i telefonu komórkowego w 2022 roku może być nie lada wyzwaniem, gdyż na rynku jest cała masa możliwości.

Obecnie też nikt nie neguje przydatności tej sieci. Oprócz tego, że jest to idealna usługa, która pomoże Ci bezpiecznie korzystać z Internetu i poruszać się po zablokowanych dla danego kraju stronach internetowych, najlepsi dostawcy VPN umożliwią Ci dostęp do najświeższych filmów i pokazów w zagranicznych katalogach Netflix, bezpieczne przesyłanie danych i wiele, wiele więcej.

 VPN to skrót od Virtual Private Network, czyli Wirtualna Prywatna Sieć. Usługa ta pozwala na zmianę adresu IP na bezpieczny serwer.  Dzięki temu staniesz się bardziej anonimowy w Internecie i pozwoli Ci skutecznie zamaskować Twoje prawdziwe położenie. Nic dziwnego, że najlepsze VPN 2022 roku stały się tak popularne, i coraz częściej używane są jako zamiennik lub uzupełnienie tradycyjnego antywirusa.

Porównaj obecny rynek z sytuacją sprzed dwóch lub trzech lat, a ilość opcji do pobrania jest przytłaczająca. Na szczęście dla Ciebie, nasz zespół przetestował i przejrzał ponad sto najlepszych (i najgorszych!) dostawców VPN, aby przedstawić Ci ostateczny top 10, wraz z kluczowymi informacjami i specyfikacjami dotyczącymi każdego z nich.

Więc jakąkolwiek zamierzasz wybrać usługę VPN, damy Ci pewność, że instalujesz tę właściwą i unikniesz tych, które mogłyby być potencjalnie niebezpieczne lub po prostu bezużyteczne.

Jaka jest najlepsza usługa VPN?

Najlepszą usługą VPN jest teraz NordVPN. Według naszych testów jest to najbardziej wszechstronna opcja zapewniająca szybkość, prywatność i odblokowanie stron internetowych. Drugie miejsce na podium zajmuje Surfshark, który jest kolejną bardzo niezawodną siecią VPN, którą wysoko ocenia nasz zespół, w szczególności za sposób, w jaki radzi sobie z P2P i torrentingiem. Przeczytaj więcej o tych usługach VPN i konkurencji poniżej.

1. NordVPN

NordVPNObecne produkty NordVPN dorównują lub przewyższają konkurencję w wielu obszarach.

Do wyboru jest ponad 5600 serwerów w ponad 60 krajach, szyfrowanie 2048-bitowe, standardowa obsługa 6-urządzeń, silna ochrona przed wyciekiem DNS, wyłączniki (specyficzne dla aplikacji i całego systemu), rozszerzenia proxy dla przeglądarek Chrome i Firefox oraz opcje płatności obejmujące Bitcoin, PayPal i karty kredytowe.

Dostępna jest również szybka, inteligentna funkcja SmartPlay przypominająca DNS, która może być wykorzystywana do omijania ograniczeń geograficznych i odblokowania dużej liczby usług strumieniowego przesyłania danych i innych usług.

Nasze testy wydajności wykazały, że Nord podniósł wydajność swojej usługi z poprzednich testów, łącząc się za każdym razem ze wszystkimi serwerami. Szybkość pobierania była znacznie wyższa od przeciętnej dla wszystkich, ale nie na najbardziej odległych połączeniach.

Małe rzeczy, takie jak brak alfabetycznej kolejności miast docelowych lub przeszukiwanie menu w poszukiwaniu specjalistycznych funkcji zadań, sprawiły, że zastanawialiśmy się, czy Nord zrobił wystarczająco dużo testów z użytkownikami. Ale, jak mówimy, są to dość drobne punkty ujemne.

NordVPN ma kilka dostępnych opcji, w tym miesięczne subskrypcje i doskonałą trzyletnią ofertę specjalną w przystępnej cenie. Jeśli chcesz, aby usługa została uruchomiona zanim się zdecydujesz na 100%, NordVPN zapewnia 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Więc jeśli chcesz czegoś znacznie lepszego niż jeden z najlepszych darmowych wyborów VPN, Nord będzie oczywistym wyborem.

 

Jednakże musimy wspomnieć o istotnym incydencie, który miał wpływ na umieszczenie tej usługi właśnie na tym miejscu. Jak wiadomo ta popularna wirtualna sieć prywatna została zhakowana w 2018 roku. Kontynuujemy monitorowanie skutków tego stanu rzeczy i w odpowiednim czasie wprowadzimy ewentualne zmiany, jeśli okaże się, że ten incydent nie ma wpływu na jakość usługi.

2. Hotspot Shield

Hotspot ShieldHotspot Shield jest przyzwoitym darmowym VPN, ale komercyjny Hotspot Shield Premium jest bez porównania lepszy.

Abonament zaczyna się zaledwie od kilku dolarów miesięcznie i daje nieograniczoną przepustowość, pełny dostęp do ponad 2500 serwerów w ponad 70 krajach, wsparcie dla podłączenia do 5 urządzeń, pomoc techniczą 24/7 i oczywiście absolutnie żadnych reklam.

Wydajność była jednym z najważniejszych punktów naszych testów, a autorski protokół Catapult Hydra Hotspot Shield pomaga zapewnić najlepszą szybkość pobierania danych, jaką widzieliśmy, nawet z najbardziej odległych lokalizacji.

Ale jest też problem. Ponieważ Hotspot Shield używa tylko własnego protokołu Catapult Hydra i nie obsługuje już standardów takich jak OpenVPN, nie możesz ręcznie skonfigurować go na routerze, konsoli do gier, Chromebooku ani gdziekolwiek indziej, gdzie chciałbyś skorzystać z tej usługi. Oznacza to, że usługa może działać tylko na urządzeniach, na których można uruchamiać aplikacje dla systemów Windows, Mac, Android lub iOS.

Istnieje kilka innych problemów, takich jak brak obsługi Bitcoin, brak opcji konfiguracyjnych w aplikacjach oraz niemożność odblokowania BBC iPlayer, przynajmniej podczas naszych testów.

 

Nie będzie to jednak miało znaczenia dla wszystkich, a jeśli szukasz tylko surowej prędkości przy bardzo niskiej cenie, Hotspot Shield jest warty podjęcia próby, a 7-dniowa wersja próbna ułatwia przetestowanie usługi i sprawdzenie czy jest to odpowiednie dla Ciebie. Jak zwykle, możesz uzyskać najlepszy stosunek jakości do ceny poprzez wydłużenie subskrypcji. Im dłużej się angażujesz, tym mniej płacisz w dłuższej perspektywie czasowej.

3. CyberGhost

CyberGhostRumuński i niemiecki CyberGhost jest popularnym dostawcą VPN, którego połączenie mocy i łatwości obsługi zdobyło ponad dziesięć milionów użytkowników.

Firma dobrze sobie radzi z podstawami, z ponad 3700 serwerami rozsianymi po 60 krajach, aplikacjami dla Windows, Mac, iOS i Android, dozwolonymi torrentami i szybką obsługą rozmów na żywo.

Interfejs aplikacji oparty na zadaniach jest główną atrakcją. CyberGhost nie każe użytkownikowi zgadywać, który serwer nalezy użyć do odblokowania strony internetowej. Wystarczy wybrać z listy usługę z blokadą geograficzną – Netflix, Hulu, BBC iPlayer, YouTube, więcej – a aplikacja automatycznie łączy się z najlepszym serwerem i otwiera okno przeglądarki w witrynie docelowej.

Jest też mnóstwo dodatków. Usługa może blokować reklamy, trackery i złośliwe strony internetowe. Automatyczne przekierowanie HTTPS zapewnia, że zawsze nawiązujesz najbezpieczniejsze połączenie. Opcjonalna kompresja danych może zaoszczędzić czas i pieniądze na urządzeniach mobilnych.

Jednakże to by było na tyle, jeśli chodzi o dobre wiadomości. Interfejs pulpitu może wydawać się skomplikowany, strona pomocy technicznej jest słaba, próba pulpitu jest skąpa 24 godziny i chociaż prędkości w Stanach Zjednoczonych i Europie są dobre, kilka z naszych połączeń długodystansowych ledwie osiągnęło 10Mb.

 

Ogólnie jednak, CyberGhost oferuje wiele niezwykłych funkcji za bardzo uczciwą cenę i warto się temu bliżej przyjrzeć.

4. Surfshark

SurfsharkSurfshark ma swoją siedzibę na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, a jego marka ma ugruntowaną pozycje na rynku. A jeśli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa Tobie i Twojej tożsamości online, to możesz na niego liczyć.

Podstawowe funckej usługi są jak najbardziej zadowalające. Obejmuje to OpenVPN UDP i TCP, protokoły bezpieczeństwa IKEv2, szyfrowanie AES-256 i przełącznik gotowy do zatrzymania wycieku danych w przypadku awarii połączenia.

Ponadto Surfshark może się pochwalić prywatnym DNS i dodatkowym zapewnieniem bezpieczeństwa poprzez podwójny skok VPN. Nie wspominając o polityce logowania, zgodnie z którą tylko Twój adres e-mail i informacje o rozliczeniach są rejestrowane. Jest też szybki, niezależnie od tego, czy łączysz się z serwerem w USA, Wielkiej Brytanii czy gdzieś dalej – na przykład w Australii i Nowej Zelandii. Przydatne, jeśli próbujesz uzyskać dostęp do swojego konta Netflix z zagranicy.

Jeśli jesteś kimś, kto został odstraszony od VPN przez skomplikowane menu i niezliczone opcje, Surfshark może być najlepszym VPN dla Ciebie. Utrzymuje swój interfejs całkowicie pozbawiony wszelkich komplikacji i jest wolny od zbędnych opcji. Wszystko co naprawdę zobaczysz to opcje 'Szybkie połączenie’ i 'Wszystkie lokalizacje’, wraz z ikoną ustawień, i nic więcej tak naprawdę. Czy ten poziom szczegółowości (lub jego brak) jest dobrodziejstwem, czy też wadą, zależy wyłącznie od Twojej perspektywy.

Jedną z naszych ulubionych rzeczy na temat tej usługi VPN (innej niż cena) jest fakt, że subskrypcja obejmuje nieograniczoną liczbę urządzeń i usług. Więc jeśli planujesz używać VPN na swoim laptopie, komputerze stacjonarnym (kompatybilnym z systemami Windows, Mac i Linux), tablecie, kilku telefonach komórkowych (z systemem iOS i Android) oraz Amazon Fire TV Stick do oglądania telewizji zagranicznej, jedno konto pokryje Cię na wszystkich z nich jednocześnie.

Surfshark oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, dając Ci mnóstwo czasu, aby spróbować przed popełnieniem zobowiązania na dłuższy okres. I nawet wtedy, roczne plany są bardzo przystępne cenowo.

5. ExpressVPN

ExpressVPN ExpressVPN zapewnia doskonałą wydajność w naszych testach prędkości i doskonałą obsługę klienta oraz 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

ExpressVPN oferuje dostęp do ponad 3000 serwerów w 160 lokalizacjach w 94 krajach, wraz z prawdopodobnie najszerszą platformą pomocy technicznej, jaką można znaleźć gdziekolwiek.

Nie mówimy tu tylko o rodzimych klientach dla systemów Windows, Mac, Linux, plus iOS, Android, a nawet BlackBerry. Dla niektórych routerów dostępne jest niestandardowe oprogramowanie układowe, odblokowywanie zawartości DNS dla wielu urządzeń do strumieniowego przesyłania multimediów i inteligentnych telewizorów, a także zaskakująco rozbudowane wersje przeglądarek VPN dla wszystkiego, co może je uruchomić.

Wszystkie te funkcje mogą brzmieć niezrozumiale dla nowicjuszy VPN, ale ExpressVPN robi więcej niż większość, aby ułatwić Ci funkcjonowanie online. Doskonała strona wsparcia technicznego jest wypełniona szczegółowymi przewodnikami i samouczkami, które pomogą Ci działać. A jeśli masz jakiekolwiek problemy, wsparcie techniczne w trybie 24/7 jest pod ręką, aby odpowiedzieć na Twoje pytania. To naprawdę działa, sprawdziliśmy ich i rzeczywiście uzyskaliśmy pomocną odpowiedź od kompetentnego konsultanta pomocy technicznej w ciągu kilku minut od wysłania naszego pytania.

Kolejna dobra wiadomość jest taka, że ExpressVPN jest pomocna w praktycznie każdym aspekcie korzystania z Internetu. Płatności Bitcoin? Oczywiście. Wsparcie P2P? Tak. Odblokowanie Netflixa w innym kraju? Nie ma problemu. Szyfrowanie przemysłowe, wyłącznik bezpieczeństwa, ochrona przed wyciekiem DNS, solidna i niezawodna wydajność oraz jasna polityka nielogowania? Masz to wszystko zapewnione.

Minusy? Niewiele, a jeśli już można coś zakwalifikowac jako minus tej sieci to są to kwestie kosmetyczne. ExpressVPN obsługuje pięć jednoczesnych połączeń na użytkownika (zwiększonych z trzech) i jest dostarczana z ceną premium. Ale jeśli chcesz szybką usługę, wypełnioną najlepszymi funkcjami i z całym wsparciem, którego potrzebujesz, aby pomóc Ci z nich korzystać, ExpressVPN będzie doskonałym rozwiązaniem. Chociaż nie mają darmowej wersji próbnej, ExpressVPN ma 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, jeśli nie jesteś zadowolony z usługi możesz w ciągu tych 30 dni zrezygnować bez ponoszenia kosztów.

6. IPVanish

IPVanishIPVanish jest kolejnym silnym graczem w naszych testach VPN.

Serwis posiada również imponujące statystyki: 40 000+ współdzielonych adresów IP, ponad 1300+ serwerów VPN w ponad 70 krajach, nieograniczony ruch P2P, dziesięć jednoczesnych połączeń i całodobowa obsługa klienta. Jeśli chodzi o wsparcie techniczne, naprawdę nam się podoba, że możesz uzyskać do niego dostęp bezpośrednio z systemu Android lub aplikacji iOS na telefonie komórkowym.

Aplikacje są również jego potężnym atutem. Nie tylko jest ich mnóstwo (Windows, Mac, Android, iOS, a nawet Fire TV), ale są absolutnie wypchane niezwykłymi funkcjami, opcjami i ustawieniami, depcząc po całej strasznie podstawowej „liście flag i przycisku Connect” – aplikacje typu Connect, które zazwyczaj dostaniesz gdzie indziej.

Dobra wiadomość była kontynuowana, gdy wypróbowaliśmy kilka testów. Serwery zawsze były włączone i podłączone w krótkim czasie; prędkość pobierania była powyżej średniej; torrenty są obsługiwane na każdym serwerze, a my byliśmy w stanie odblokować BBC iPlayer i US Netflix.

Są też pewne problemy. Aplikacje są potężne, ale to oznacza, że jest wiele do nauczenia się i zauważyliśmy kilka małych problemów z użytecznością. Niewielka liczba serwerów nie pojawiła się w reklamowanych lokalizacjach, a w aplikacji iOS nie ma przełącznika blokowania.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli potrzebujesz jego dziesięciu jednoczesnych połączeń lub zasilania i konfigurowalności jego aplikacji, zanurz się w tej usłudze VPN, a jeśli w jakiś sposób skończysz nieszczęśliwy, jesteś chroniony 7-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

Gdybyś spojrzał na ten przewodnik przed październikiem, zobaczyłbyś, że NordVPN zasiadł na drugim miejscu, ale podjęliśmy decyzję o obniżeniu oceny dostawcy po tym, jak ujawniono wiadomość o naruszeniu danych. Przewiń w dół, aby zobaczyć dlaczego.

7. StrongVPN

StrongVPNZ nazwą taką jak StrongVPN, oczekujesz usługi VPN, która będzie silna, jeśli chodzi o prywatność i bezpieczeństwo.

Jest to tablica zerowego logowania, minimalnych danych osobowych zebranych na początku, brak informacji o sprzedaży i wyłączanie plików cookie. Wszystko to jest godne podziwu – chcielibyśmy po prostu zobaczyć nieco bardziej szczegółowe informacje, które są łatwo dostępne na stronie internetowej dostawcy, bez konieczności zagłębiania się w ponad 1.000 stron małego druku.

StrongVPN stosuje podejście minimalistyczne, preferując siłę nad stylem. Ale to, co robi, robi z rozmachem. Na początek należy pochwalić decyzję o włączeniu możliwości podłączenia do 12 urządzeń w dowolnym momencie. W ten sposób można podłączyć komputer stacjonarny, laptop, telefon komórkowy, tablet, urządzenie do strumieniowego przesyłania danych i….cóż, jeszcze kilka innych.

Jest to z pewnością o wiele więcej niż oferują niektóre z konkurencji pod względem liczby urządzeń. Przeczytaj w górę i w dół tę stronę i 650-odd serwerów, 46 miast i 26 krajów być może czuje się trochę za krótko. Ale to, czego to nie ujawnia, to wydajność na wystawie StrongVPN, z jednymi z najlepszych prędkości połączeń, jakie widzieliśmy u któregokolwiek z dostawców. Z wyjątkiem polskiego serwera (z jakiegoś powodu), nasze prędkości testowania były imponujące na całym świecie.

A jeśli szukasz najlepszej sieci VPN do odblokowania witryn strumieniowych, takich jak Netflix i BBC iPlayer zza oceanu, StrongVPN również wygląda na dobry wybór. Możesz przekonać się samemu dzięki 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy od dostawcy.

8. TunnelBear

TunnelBearTunnelBear jest kanadyjską usługą VPN z dużym naciskiem na łatwość obsługi i humor związany z niedźwiedziem.

Skupienie się na prostocie oznacza, że nie ma tu zbyt wiele dla wymagających użytkowników. TunnelBear oferuje na przykład tylko 20 lokalizacji. Jest bardzo mało poprawek lub ustawień na niskim poziomie, nawet nie ma możliwości zmiany protokołu. A jeśli chcesz ręcznie skonfigurować usługę na routerze, konsoli do gier lub cokolwiek innego, słaba strona pomocy technicznej zostawia Cię w większości samą.

Ale jeśli jesteś zadowolony z podstaw, jest tu wiele do polubienia. TunnelBear ma aplikacje na Windows, Mac, iOS i Android, na przykład, jak również rozszerzenia dla Chrome, Firefox i Opera. Połączyliśmy się łatwo i nie mieliśmy żadnych problemów z pobieraniem torrentów czy dostępem do US Netflix (chociaż BBC iPlayer pozostał poza zasięgiem).

TunnelBear zdobywa również punkty za prywatność, a firma zatrudnia niezależnych specjalistów do przeprowadzenia audytu bezpieczeństwa publicznego na swoich serwerach, systemach i kodzie. Gdyby tylko inni dostawcy byli tak odważni…

Wydajność była kolejną atrakcją, z szybkimi serwerami w Wielkiej Brytanii i Europie, solidnymi wynikami z USA, a nawet najwolniejszymi lokalizacjami azjatyckimi zarządzającymi bardzo akceptowalnymi prędkościami 20Mbps.

9. VyprVPN

VyprVPNSzwajcarska firma VyprVPN to dobrze sprecyzowana usługa, która może pochwalić się ponad 70 lokalizacjami serwerów i stosem niezwykłych funkcji high-end.

Firma posiada na przykład własną usługę DNS o zerowej wiedzy. Jej zastrzeżony protokół Chameleon może pomóc w uzyskaniu dostępu do sieci nawet w krajach blokujących VPN, takich jak Chiny i Iran. Obsługa platformy obejmuje wszystko, począwszy od zwykłych aplikacji dla systemu Windows, Mac, Android i iOS, aż po routery, telewizor z systemem Android, QNAP, Blackphone, Anonabox i wiele innych.

Prędkość pobierania jest również w większości przypadków wysoka, a tylko kilka z bardziej niezwykłych i niedostępnych lokalizacji – Tajwan, Makao, Malediwy – pozostaje w tyle za resztą. Nawet im się udało około 8-10Mb, co wystarcza na wiele zadań.

Podoba nam się fakt, że VyprVPN odwróciło sytuację związaną z logowaniem. Utrata znaczących punktów w przeszłości, widzimy teraz, że VyprVPN przeprowadził niezależny audyt, aby potwierdzić, że nie ma absolutnie żadnego wycieku danych. I jest więcej dobrych wiadomości, jeśli szukasz odblokowania strony internetowej, a usługa daje nam łatwy dostęp do US Netflix i BBC iPlayer.

Więc jest wiele dobrych rzeczy….a co z jakimikolwiek negatywami? Znaleźliśmy kilka minusów podczas naszej ostatniej rundy testów, zwłaszcza gdy korzystamy z jej niezgrabnego klienta Windows, który czuje się jak powrót do internetu z poprzednich lat.

VyprVPN nie jest do końca doskonały, ale jest niewątpliwie dużo do polubienia – obowiązkowa pozycja na krótkiej liście serwisów VPN.

10. Windscribe

WindscribeWindscribe jest zdolną usługą VPN, która dostarcza więcej niż można się spodziewać w wielu obszarach.

Sieć jest dobrze rozbudowana, a jej lokalizacje znajdują się w 110 miastach w ponad 60 krajach. Choć brzmi to wspaniale na papierze, rzeczywiste testy wykazały pewne problemy. Czasy połączeń mogą być wolne i chociaż wydajność była ogólnie dobra, niektóre serwery dalekiego zasięgu ledwo raczkowały.

Na temat odblokowywania stron internetowych pojawiły się też mieszane uczucia: mogliśmy zobaczyć US Netflix, ale Windscribe nie zapewnił nam dostępu do BBC iPlayer.

Nie ma też wsparcia 24/7, więc na wszelkie pytania możesz nie otrzymać odpowiedzi przez jakiś czas. Należy jednak zaznaczyć, że firma przynajmniej korzysta z własnego personelu w firmie, zamiast zlecać go jakiemuś pracownikowi płacy minimalnej, który po prostu czyta skrypt, więc może warto czekać.

Jeśli szukasz nowego VPN, skorzystaj z darmowego planu, aby dowiedzieć się, co Windscribe może zrobić dla Ciebie.

Szukasz okazji? Darmowy plan ogranicza cię do dziesięciu lokalizacji, ale daje ci wyjątkowo hojny dodatek na dane w wysokości 10GB miesięcznie.

MbUnit