Przejdź do treści

Najlepszy Hosting WWW w Polsce – Ranking 2022

ranking hostingu www w polsceJeśli tworzysz stronę internetową, będziesz potrzebował kompetentnej i niezawodnej usługi hostingowej. To jest tak proste, jak to.

Usługi hostingowe są podstawą, na której zbudowane są wszystkie strony internetowe. Nie ma znaczenia, czy jesteś Google, średniej wielkości firmy lub lokalnej kwiaciarni, jeśli chcesz obecność online to będziesz chciał najlepszy hosting dla swoich potrzeb – i to jest, gdzie ten przewodnik się przydaje.

Jak również wyjaśnienie, co strona internetowa hosting faktycznie jest i kroki należy podjąć przed wyborem swojego, damy Ci ostateczną listę najlepszych hosting można uzyskać – czy jesteś nowicjuszem produkującym swoją pierwszą stronę internetową dla rosnącej grupy odbiorców lub doświadczonych dostawców badań weteranów.

Twoja usługa hostingowa da Ci narzędzia, które pomogą Ci zbudować najlepszą możliwą stronę internetową dla Twojego biznesu internetowego lub hobby i udostępnią ją w Internecie. Najbardziej wszechstronni dostawcy będą oferować całą gamę usług: serwery dedykowane i zarządzanie, kreatory kreatora stron internetowych, adresy e-mail osób towarzyszących, hosting dla witryn zbudowanych przez WordPressa i więcej.

Najlepszym dostawcą usług hostingowych jest teraz ogólnie OVH – uwielbiamy jego szeroki i użyteczny zestaw funkcji (nie wspominając o jego przystępnych cenach) i naprawdę wyróżnia się, jeśli chodzi o hosting WordPress w szczególności. Hekko hosting to kolejny super wszechstronny hosting na rynku i jest w stanie obsłużyć osoby fizyczne i firmy każdej wielkości.

W skrócie, masz przyjść do najlepszych zasobów w sieci do wyboru najlepszej usługi hostingowej. Mamy cię pokryte bezstronne zalecenia i porady ekspertów dla taniego hostingu, wspólnego hostingu, konstruktorów stron internetowych i dostawców usług hostingowych WordPress.

Hosting internetowy: nasze wskazówki, które musimy znać, zanim zaczniesz.

Sprawdziliśmy (i ponownie przejrzeliśmy) ponad 100 dostawców usług hostingowych – bezpłatnych i płatnych – więc wiemy, co sprawia, że najlepsi gospodarze stron internetowych. Z naszego doświadczenia, wierzymy, że są to pięć najważniejszych rzeczy do zapamiętania przy wyborze Twojego:

  • Prawie zawsze dostajesz to, za co zapłaciłeś.

Jeśli twoja strona internetowa jest przede wszystkim hobby z boku, to nie powinno to mieć znaczenia. Jednakże, jako podstawowe narzędzie biznesowe, często jest to fałszywe gospodarki, aby przejść do najtańszej transakcji (lub bezpłatny) w ofercie.

  • Uważaj na sztuczki cenowe

Zdecydowana większość dostawców usług hostingowych oferuje niskie ceny na początku swoich umów, ale następnie podnieść ceny po okresie wprowadzającym kończy się. To może być 24, 36 lub nawet 60 miesięcy po zarejestrowaniu się. Zawsze szukaj całkowitego kosztu posiadania.

  • Tylko jak godny zaufania jest dostawca?

Prawie każdy może udawać, że jest prawdziwym gospodarzem internetowym i po prostu odsprzedawać czyjeś produkty. Więc, patrzeć, aby zobaczyć, jak długo były one wokół, czy mają adres kontaktowy, który jest ich właścicielem, są one realistyczne obietnice na stronie internetowej itp. Google jest twoim przyjacielem.

  • Poznaj swoje ograniczenia

Jak komfortowe jest tworzenie własnej strony internetowej? Potrzebujesz pomocy z zewnątrz, aby zrozumieć liczne konsekwencje (w tym prawne i handlowe), jakie pociąga za sobą publikacja?

  • Rozważyć konstruktorów stron internetowych

Nie potrzebujesz hosting, aby uzyskać online i budować strony internetowe oferują ciekawą i przekonywującą alternatywę. Jednak nie można migrować swoje treści łatwo, jeśli chcesz opuścić z powodu ich własnościowego charakteru.

Więcej wskazówek i wskazówek, można przewijać w kierunku dołu tej strony, aby uzyskać pełny hosting FAQ.

1. dhosting – 5/5

dhostingdhosting.pl to polski dostawca hostingu z wieloletnim doświadczeniem w branży, który oferuje innowacyjną usługę Elastycznego Web Hostingu.

 

Elastyczny Web Hosting to połączenie klasycznego hostingu współdzielonego z zaletami serwera dedykowanego oraz chmury obliczeniowej. Użytkownik otrzymuje wysokie parametry gwarantowane 1GHz, 2GB RAM i 50GB SSD wyłącznie do swojej dyspozycji. Co wyróżnia ten hosting to możliwość automatycznego skalowania dodatkowych zasobów w zależności od zapotrzebowania.

Swoją wydajność hosting zawdzięcza serwerom LiteSpeed, nawet 10-krotnie szybszym niż popularny Apache. Dodatkowymi zaletami są, np. Redis, darmowa integracja z Cloudflare czy bezpłatny certyfikat SSL dla każdej strony internetowej. Firma zapewnia również bezpłatną migrację poczty oraz stron internetowych. SLA w dhosting.pl wynosi 99,9% co sprawia, że nie musimy martwić się o dostępność usługi.

Kolejnym plusem jest możliwość utrzymywania nieograniczonej liczby skrzynek pocztowych, baz danych, kont FTP oraz domen. Zarządzanie odbywa się poprzez autorski panel administracyjny nazwany dPanelem, który jest bardzo przejrzysty i intuicyjny. W razie konieczności support sprawnie pomaga rozwiązać wszelkie problemy.

2. Hosting OVH – 4/5

hosting ovhOVH to firma z siedzibą w Utah, której właścicielem jest Web Giant Endurance International Group (EIG). Oferuje podstawowy hosting dzielony od 2,95 USD miesięcznie (na trzyletnią umowę), z planami WordPressa zaczynającymi się od 20 USD miesięcznie (chociaż jest to również zniżkowa stawka wprowadzająca).

Za pieniądze, dostajesz automatyczne ustawienia dla WordPress, nie wspominając o innych popularnych aplikacjach poprzez system Mojo Marketplace-powered. Istnieje również cPanel oparty obszar, aby umożliwić użytkownikom ekspertów, aby dostosować rzeczy.

Co więcej, hosting OVH zapewnia możliwość tworzenia stron internetowych opartych na technologii Weebly. Jest to podstawowa sprawa oparta na przeglądarce internetowej, która pozwala na stworzenie strony internetowej liczącej do sześciu stron i nie zawiera żadnych dodatków, takich jak szablony stron. Ale mimo to, jest to lepsze niż nic, a więcej funkcjonalności jest w przygotowaniu – plus otrzymujesz tego budowniczego z podstawowym kontem.

Jest również dobra obsługa klienta w ofercie, a rezultatem końcowym jest połączenie przyjaznych dla użytkownika aspektów, a także dobra moc i możliwość dostosowania dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

3. Hosting Hekko – 4/5

hosting hekkoTen popularny hostingowy jest szanowany i profesjonalna operacja, która jest w biznesie od ponad 15 lat, z imponującym szeregiem planów w ofercie, w tym wspólnego hostingu, który zaczyna się od zaledwie kilku dolarów miesięcznie.

Co jest również dobre, aby zobaczyć, że Hekko Hosting pakiety niektóre dość zadbane dodatki do swoich planów – usługi, które inni dostawcy często pobierają dodatkowe opłaty za – w tym takie jak złośliwe oprogramowanie i ochrona DDoS, „spam-safe” e-mail i system podstawowych kopii zapasowych, z planów zaczynając od 3,99 dolarów miesięcznie.

Hekko zapewnia zarówno panele cPanel i Softaculous z jego hostingiem, a kolejnym mocnym akcentem jest najlepsze wsparcie techniczne, jeśli utkniesz z niczym. W naszych testach okazało się, że ogólny poziom wydajności tej firmy był znacznie powyżej średniej, co jest dobrą wiadomością dla tych, którzy chcą zobaczyć szybko ładujące się strony internetowe.

W skrócie, jest wiele do polubienia tutaj i niektóre kuszące ceny, z oblodzeniem na torcie jest 90 dni gwarancji zwrotu pieniędzy powinny nie być zadowoleni z usługi.

4. Hosting Linuxpl – 4/5

linuxpl hostingJeśli polujesz na hosting budżetowy, to nie szukaj dalej niż plan Linuxpl. Piękno tego dostawcy jest to, że nawet ten podstawowy plan jest nieograniczony pod wieloma względami. Nie ma ograniczeń przepustowości lub miejsca na dysku, subdomeny, bazy danych MySQL, FTP i konta e-mail.

Otrzymujesz również zarządzanie swoją stroną internetową w oparciu o cPanel i gwarancję czasu sprawności na poziomie 99,9%. Inne chwalebne korzyści to obsługa klienta 24/7 oraz kredyty Google i Bing Ads warte 200 dolarów.

Możesz obsługiwać tylko jedną stronę internetową na planie Linuxpl (chociaż ten ostatni nie jest rzadkim ograniczeniem z najtańszymi planami hostingowymi).

Dalsze korzyści obejmują 45-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, nie wspominając o bezpłatnych transferach dla nowych kont w ciągu pierwszego miesiąca po zarejestrowaniu się. Jest wiele do polubienia tutaj biorąc pod uwagę minimalny wpływ na portfel, z cenami tak niskie, jak 2,64 dolarów (£1,95) na miesiąc na trzyletnią umowę.

5. Hosting LH – 4/5

hosting lhHosting LH pochodzi z Litwy i jest jednym z największych dostawców bezpłatnego hostingu poprzez swoją markę 000webhosting, mają one znacznie ponad 30 milionów użytkowników i jedne z najniższych cen dzięki niskim kosztom eksploatacji i kosztom ogólnym. Wolą korzystać z własnej technologii (na przykład mają swój własny, dostosowany panel sterowania zamiast wszechobecnego Cpanelu), aby mieć ściślejszą kontrolę nad wydajnością i funkcjami.

Najtańsza oferta LH w tej chwili jest $0,80 (miesięcznie) pakiet hostingowy, jeśli wziąć czteroletnią umowę, świetnie, jeśli chcesz kopnąć w małe przedsięwzięcie online, ale nadal ograniczone, ponieważ nie ma SSL lub nazwy domeny wiązane.

Preferujemy ich pakiet biznesowy, który oferuje nieograniczoną przepustowość, bazy danych MySQL, integrację GIT, SSH, ochronę DDoS i konta e-mail oraz codzienne tworzenie kopii zapasowych (coś innego za co pobierają opłaty), 100GB przestrzeni dyskowej opartej na dyskach SSD – wyłącznie dla czytników TechRadar – oraz SSL, a wszystko to za jedyne 3,45 USD miesięcznie, gdy zawiera się czteroletnią umowę (to niewiele poniżej 166 USD i oszczędność 600 USD lub 78%).

Dostajesz kolosalną liczbę funkcji, jak również, zbyt wiele, aby wymienić tutaj. Biznes plan hostingowy również dostarcza 4X mocy obliczeniowej i pamięci, przydatne, jeśli trzeba zwiększyć w szczytowym okresie handlowym.

6. Hosting Kei – 4/5

hostin keiPolska firma hostingowa Kei jest jedną z największych w grze i prawdopodobnie najbardziej znaną firmą hostingową. Jest to również największy rejestrator nazw domen na świecie z dziesiątkami milionów nazw domen w swoim portfolio. Kei najtańszy pakiet hostingowy (ekonomiczny) jest przyzwoicie wyposażony w 2,49$ miesięcznie, kiedy podpisujesz umowę na rok.

Dostawca ten oferuje bezpłatne tworzenie kopii zapasowych i przywracanie, bezpłatny Microsoft Office 365 Business Email na jeden rok, gwarancję czasu sprawności (99,9%), nieograniczoną pamięć masową (chociaż w przypadku pakietu Economy jest to tylko 100GB), jak również nieograniczoną przepustowość i bezpłatną domenę z planem rocznym.

Całkiem niezłą cechą hostingu Kei na wszystkich swoich pakietach jest możliwość zwiększenia pojemności hostingowej na żądanie (np. w przypadku nagłego wzrostu ruchu) z poziomu konta hostingowego.

7. Hosting Home – 4/5

hosting homeTen polski dostawca Home z siedzibą w Wielkiej Brytanii gra na karcie wartości, z planem podstawowym, który zaczyna się od £1.61 ($2.15) na miesiąc (pod warunkiem, że zapiszesz się na dwa lata – jest to £1.79 miesięcznie, jeśli zobowiążesz się na tylko jeden rok). Plan ten ogranicza cię do 500MB pamięci masowej, co prawda, ale dostajesz nieograniczoną przepustowość, Let’s Encrypt SSL i 10 skrzynek pocztowych.

Istnieje elastyczność tutaj, jak również, ponieważ można zdecydować się na cPanel hosting, lub „hosting w chmurze” poprzez Home własnej architektury chmury i niestandardowej konsoli zarządzania Internetem, które mogą przemawiać bardziej do niektórych.

Wsparcie techniczne Home może nie być najszybsze pod względem czasu reakcji, przynajmniej z naszego doświadczenia, ale to powiedziawszy, zapewniło jasne i dokładne odpowiedzi na nasze pytania. Poziomy wydajności są również solidne, a firma oferuje 60-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, co jest więcej niż widać w przypadku większości dostawców.

Czym jest hosting?

Web hosting jest ogólna nazwa nadana firmie, dobrze, hosting strony internetowej dla organizacji lub osób fizycznych. Ale to dopiero początek: wybranie naprawdę wiarygodnego, przystępnego cenowo, skalowalnego dostawcy usług hostingowych jest zniechęcającym i przytłaczającym zadaniem, ponieważ istnieje tak wiele możliwości wyboru.

Wiele pakietów zawiera bogactwo funkcji, które mogą, ale nie muszą mieć wartość, w tym lista mailingowa, panel kontrolny, możliwość tworzenia sklepów internetowych łatwo, proste narzędzia budowania stron internetowych i różne poziomy wsparcia (albo na telefonie lub na żywo czat).

Czy szukasz, aby zbudować stronę internetową dla siebie, stronę internetową dla małej firmy teraz lub w przyszłości, prosty sklep internetowy lub po prostu chcesz zaoszczędzić pieniądze, przenosząc się do tańszego dostawcy usług hostingowych, mamy cię pokryte.

Hosting jest bardzo dużo koni na kursy rzeczy – to kwestia uzyskania najlepszego i najbardziej odpowiedniego rozwiązania, które można sobie pozwolić. Nie ma potrzeby, aby hamstring siebie finansowo, choć. Jeśli dopiero zaczynasz lub jesteś stosunkowo małą firmą i znasz drogę wokół serwera, możesz rozważyć wirtualny serwer prywatny (VPS), na przykład – zapewniają one elastyczność dedykowanego serwera, ale po obniżonych kosztach.

Współdzielony, VPS i dedykowany hosting….czego potrzebuję?

W usłudze Shared hosting, jeden użytkownik dzieli serwer z innymi stronami i kontami hostingowymi. Podczas gdy są one tańsze, wspólne hosting jest dobry dla mniejszych stron internetowych, tych, które nie wykorzystują dużo zasobów przepustowości.

Wirtualne serwery prywatne (VPS) lub serwery w chmurze umożliwiają skalowanie zasobów w miarę potrzeb, a nie są ograniczone ograniczeniami serwera fizycznego. Korzystają one z puli mocy obliczeniowej, pamięci i pamięci masowej w zależności od potrzeb.

Dzięki serwerowi dedykowanemu masz cały serwer WWW na własny użytek, a jego wydajność jest znacznie wyższa w centrum oferty. Będziesz musiał zapłacić dodatkowo i będziesz odpowiedzialny za utrzymanie.

Web firmy hostingowe zazwyczaj oferują trzy główne płatne poziomy pakietów hostingowych. Inne niż wyżej wymienione poziomy, będziemy również rozważyć WordPress hosting, jak również bardziej wydajne usługi budowy stron internetowych.

Web Hosting: Płatne czy darmowe?

Każdy kocha trochę za darmo i to nie jest zaskoczeniem, że bezpłatne usługi hostingowe są szalenie popularne, ale chyba że planujesz użyć ich do nauki kodowania lub uruchomić osobistą stronę internetową, nie radzimy korzystanie z bezpłatnej usługi hostingowej.

Nie zrozum nas źle, kochamy je, nawet wyprodukowaliśmy najlepszy darmowy przewodnik hostingowy, jednak korzystanie z nich w celach biznesowych jest obfitujące w potencjalne problemy, które sprawiają, że trudno je polecić.

W przeciwieństwie do wolnego oprogramowania, usługi (hosting lub VPN na przykład) kosztują pieniądze, aby uruchomić, dlatego większość firm hostingowych używa modelu biznesowego freemium i będzie próbował przekonać cię do przejścia do taniej, płatnej usługi.

Oczekuj wielu ograniczeń przestrzeni dyskowej i przepustowości. Nie dostaniesz żadnego certyfikatu SSL, który jest warunkiem sine qua non do uruchomienia odpowiedniej strony internetowej firmy. Nie będziesz miał regularnych kopii zapasowych, a niektóre nawet zamknąć swoją stronę internetową na jedną godzinę dziennie!

Zamiast tego, zalecamy sprawdzenie naszego najlepszego taniego przewodnika po witrynach hostingowych, który regularnie aktualizujemy, aby uwzględnić najgorętsze oferty wokół.

Jak wybrać najlepszą usługę hostingową?

Usługi hostingowe, z których Twoja firma może wybierać, będą zazwyczaj oznaczać podjęcie decyzji, czy wspólny, dedykowany lub oparty na chmurze serwer jest odpowiedni dla Twojej firmy.

Bardzo małe firmy zazwyczaj zdecydują się na wspólne lub zarządzane usługi, ponieważ są one czasami nazywane. Koszty są niskie, ale Twoja firma będzie udostępniać swój serwer z kilkoma innymi przedsiębiorstwami. Zawsze można przenieść się do wirtualnej sieci prywatnej (lub VPS) w razie potrzeby.

Serwer dedykowany, jak sama nazwa wskazuje, jest tylko jednym serwerem zarezerwowanym dla Twojej firmy. Serwery dedykowane nie są tak drogie jak kiedyś były i mogą mieć sens ekonomiczny, jeśli chcesz, aby Twoja firma miała swoją własną platformę serwerową i nie musisz się martwić o inne firmy na wspólnym serwerze wpływającym na Twoją firmę online, jeśli mają problemy.

Ważne jest, aby dokładnie przyjrzeć się poziomowi usług (SLA), które będą dołączone do serwera dedykowanego. Poszukaj dodatkowych kosztów, takich jak konserwacja lub innych „dodatków”, które nie są pokrywane przez koszty wynajmu.

I na koniec, spróbuj kupić miejsce na serwerze, które można rozbudować. Nie chcesz, aby po kilku miesiącach okazało się, że wyrosłaś z serwera i musisz przenieść się na nowy.

Wreszcie, ponieważ chmura wywarła duży wpływ na środowisko biznesowe, hosting biznesowy również został dotknięty przez chmurę i teraz oferuje alternatywę dla tradycyjnych metod hostingu. Moc hostingu w chmurze jest elastyczność, którą oferuje. W efekcie Twoja firma może kupić tylko przestrzeń i usług hostingowych potrzebuje teraz i rozwijać się w dowolnym czasie bez zakłóceń w działalności gospodarczej.

MbUnit