Przejdź do treści

Linuxpl Hosting – Opinie, Test, Recenzja

linuxpl hostingLinuxpl z siedzibą w Poznaniu jest znaną firmą hostingową z ponad 15-letnim doświadczeniem w branży. Jest teraz częścią Endurance International Group, wraz z Domain.com, OVH, iPage, SiteBuilder.com i innymi.

Linuxpl oferuje szeroką gamę produktów obejmujących wszystkie podstawowe elementy hostingu: hosting współdzielony, tworzenie stron internetowych typu „przeciągnij i upuść”, hosting w chmurze i VPS, serwery dedykowane, kilka produktów Windows, konto sprzedawcy i wiele innych.

Nie ma jednak zbyt wiele głębi w żadnym z poszczególnych obszarów. Linuxpl oferuje tylko trzy plany serwerów VPS i trzy bazowe serwery dedykowane, a te mają bardzo ograniczone możliwości konfiguracji.

Serwery dedykowane umożliwiają jedynie wybór systemu operacyjnego Windows lub CentOS. Tymczasem Hostwinds ma cztery plany VPS dostępne w wersjach dla systemu Linux i Windows; jego dedykowane serwery umożliwiają wybór do trzech dodatkowych dysków, dodanie obsługi RAID, dodatkowej pamięci RAM, wybór spośród pięciu systemów operacyjnych i wielu wersji oraz dodanie dodatkowych adresów IP i przepustowości.

Współdzielony hosting Linuxpl

Linuxpl oferuje hosting współdzielony od samego początku. Nawet najtańszy plan hostingu współdzielonego, Hatchling, zapewnia niezliczoną przestrzeń dyskową; nieograniczoną przepustowość, bazy danych MySQL, konta e-mail i FTP; bezpłatny certyfikat SSL, łatwą instalację WordPressa i koszyka zakupów (osCommerce i ZenCart) oraz w pełni funkcjonalne zarządzanie witryną w oparciu o cPanel. To więcej niż wystarczająco dużo mocy dla wielu osobistych i biznesowych witryn internetowych, ale to jest wyceniane tylko od 2,75 dolarów miesięcznie na trzyletnim planie (6,95 dolarów na odnowienie).

Na szczycie zakresu, biznes plan obsługuje hosting nieograniczonych domen i dodaje profesjonalnych funkcji, takich jak bezpłatny dedykowany IP i certyfikat SSL premium. Ma to bardzo niską cenę nagłówka od 5,95 dolarów miesięcznie w ciągu trzech lat i odnawia się w dalszym ciągu racjonalne 14,95 dolarów – 16,95 dolarów, w zależności od długości abonamentu (1 miesiąc do trzech lat).

(Jeśli szukasz więcej szczegółów, jest porównanie techniczne różnych planów hostingowych na stronie Linuxpl.)

Jedyny mały problem, który mogliśmy zobaczyć to wybór automatycznych instalatorów Linuxpl. Wiele hostów internetowych oferuje Softaculous, inteligentną platformę, która upraszcza proces instalacji WordPress, Joomla, phpBB, PrestaShop, Drupal, Magento i setki popularnych aplikacji internetowych. Linuxpl koncentruje się głównie na WordPress, z zaledwie kilkoma innymi aplikacjami. To będzie w porządku dla większości użytkowników, ale jeśli szukasz czegoś innego, być może będziesz musiał zainstalować i skonfigurować to samemu.

WordPress

Uruchom Linuxpl po raz pierwszy, a otrzymasz dwie opcje tworzenia stron internetowych: zainstalowanie WordPressa lub skorzystanie z narzędzia do tworzenia stron internetowych typu „przeciągnij i upuść” opartego na technologii Weebly.

Wybierz opcję WordPress i zostaniesz poproszony o wybranie domeny i opcjonalnie katalogu.

Naciśnięcie przycisku Next umożliwia wpisanie tytułu bloga, nazwy użytkownika, imienia i nazwiska oraz adresu e-mail. Jeszcze jedno kliknięcie na przycisk „Zainstaluj” i witryna zainstaluje WordPress dla Ciebie.

Podczas gdy to działa, jest to podstawowe i krótkie na szczegóły. Czym jest użytkownik 'admin’, nowi użytkownicy mogą się dziwić? Dlaczego strona potrzebuje twojego imienia i nazwiska? Na stronie nie ma nic więcej do powiedzenia.

Jest to również bardzo ograniczone. Na przykład automatyczny instalator WordPressa OVH pyta o Twoje doświadczenie w tworzeniu stron internetowych. Twój tagline blogu. Czy chcesz zainstalować sklep internetowy. Jesteś nawet w stanie wybrać temat dla swojej strony. I pomimo wszystkich dodatkowych funkcji, jest to nadal bardziej przejrzyste i proste niż podejście Linuxpl’s very strip-back.

Jest możliwe wyjaśnienie tego na górze strony konfiguracji WordPress, gdzie Linuxpl sugeruje, abyś „porozmawiał z ekspertem WordPressa” i zaoferował numer telefonu. Alternatywnie, przewijanie w dół zabierze Cię do panelu „Let a Pro do it for you”, gdzie Linuxpl oferuje utworzenie witryny za opłatą.

W jego najbardziej podstawowych, firma może zainstalować WordPress i swój temat, i daje 49 dolarów WordPress Theme Credit, za 99 dolarów. Cóż, dobrze, to jest tam, jeśli tego potrzebujesz, ale wolelibyśmy, aby Linuxpl zaoferował inteligentniejszy proces konfiguracji, który ułatwiłby każdemu zrobienie tego.

Zarządzanie stronami

Portal klienta Linuxpl jest portalem internetowym, na którym możesz zarządzać swoim kontem i w pełni kontrolować swoją przestrzeń internetową.

Jest to bardzo obszerny tekst z stosem linków, ale wiele z nich odnosi się do opcjonalnych dodatków. CodeGuard Backup” brzmi intrygująco, na przykład, ale jeśli nie zakupiłeś go podczas rejestracji, dostaniesz po prostu upselling próbując przekonać Cię do zakupu go teraz.

Pole „Szukaj naszej bazy wiedzy” nie było tak użyteczne, jak wyglądało. Wpisaliśmy 'Anuluj’ w polu i klikamy Enter, mając nadzieję, że baza wiedzy wyświetli wyskakujące okno z linkiem do artykułu 'Jak anulować swoje konto’. Zamiast tego, strona po prostu otworzyła nową zakładkę na stronie Pomocy, nie wyświetlając nawet pasujących artykułów. Musieliśmy ponownie wyszukać „anuluj”.

Pomimo tych problemów, tablica rozdzielcza zdobywa punkty za wiele wygodnych dotknięć. Sekcja 'Panel sterowania’ zawiera linki do wspólnych modułów zarządzania witryną – Konta e-mail, Poczta internetowa, Bazy danych, Menedżer plików – a jednym kliknięciem możesz rozpocząć przesyłanie plików, tworzenie kont e-mail lub cokolwiek innego, co musisz zrobić.

Jeśli potrzebujesz więcej, wystarczy jedno kliknięcie, aby zainstalować pełnowartościowy panel cPanel. FTP, phpMyAdmin, Awstats, Webalizer i wszystkie zwykłe narzędzia są gotowe i czekają.

Ogólnie rzecz biorąc, choć jest tu miejsce na ulepszenia, portal Linuxpl działa bardzo dobrze. Po znalezieniu drogi, jest to wygodne miejsce do pracy z wieloma użytecznymi skrótami.

Wsparcie techniczne

Pierwsza linia wsparcia Linuxpl to kompleksowa baza wiedzy internetowej, w której stos artykułów jest zorganizowany w rozsądnie dobrane kategorie: cPanel, Baza danych, Domeny, Email, Bezpieczeństwo, VPS/Dedykowane i inne.

Jeśli nie jesteś pewien kategorii, wpisz słowo kluczowe w polu wyszukiwania i pojawi się lista dopasowań.

Wyszukiwarka Linuxpl generalnie świetnie sprawdza się, gdy najpierw wyświetlane są najważniejsze artykuły. Kiedy wpiszemy 'importuj WordPress’, na przykład, zaznaczone artykuły o przenoszeniu witryn WordPressa z WordPress.com lub innych witryn, przenoszeniu witryny WordPressa lub korzystaniu ze standardowych narzędzi importu i eksportu.

To dopiero początek. Kiedy trafimy na Enter, strona dała nam 100 dopasowań podobnych i powiązanych artykułów, w tym innych, które mogą być istotne (Jak przenieść swój blog z Tumblr do WordPressa).

Większość artykułów zawiera też wiele szczegółów. Oficjalny „Jak przenieść WordPress Blog z jednego gospodarza do innego gospodarza” porady, na przykład, wyjaśnia, że Linuxpl może być w stanie przenieść witrynę dla Ciebie, wskazuje Ci zasoby, gdzie można dowiedzieć się więcej, wyjaśnia cztery kluczowe kroki (tworzenie kopii zapasowej, pobieranie, tworzenie nowej bazy danych, import), a także zawiera kilka przydatnych wskazówek (nie aktualizuj WordPress na nowym gospodarzu, dopóki nie zaimportowałeś swojej bazy danych.)

Jeśli napotkasz problemy, pomoc techniczna jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 przez czat na żywo i telefon (bezpłatne w USA).

Zawsze mieliśmy dobre wyniki wsparcia Linuxpl i tym razem nie było inaczej. Kiedy próbowaliśmy porozmawiać na żywo, pomocny agent odpowiedział w ciągu minuty, natychmiast zrozumiał nasze pytanie i dał nam sensowną i dokładną radę: dokładnie to, czego potrzebowaliśmy.

Wydajność hostingu

Rozpoczęliśmy testowanie wydajności, tworząc prostą statyczną stronę internetową w naszym planie Linuxpl, a następnie korzystając z witryny Uptime, aby sprawdzić jej dostępność i czas reakcji przez tydzień.

Nasza strona nigdy nie była w dół w okresie monitorowania. Tego właśnie oczekiwalibyśmy po zaledwie tygodniu testów, ale nadal dobrze było to zobaczyć.

Czas reakcji wahał się od 216 ms do 807 ms, średnio 251 ms. To jest na wolniejszym końcu 'średniego zakresu’ (najlepsze hosty średnio około 100ms szybciej), ale w większości przypadków jest mało prawdopodobne, aby zauważyć jakikolwiek problem.

Lepsze wieści są w stałych czasach reakcji Linuxpl. Silne różnice w czasie reakcji sugerują przeciążony serwer (lub sieć) z zbyt dużą konkurencją dla zasobów. Ale wykres czasu reakcji Linuxpl był (w większości przypadków) raczej płaski niż niepokojąco kolczasty, być może wskazując, że serwer i sieć miały zasoby do stracenia.

Jako ostatnią kontrolę, uruchomiliśmy na naszej stronie testowej Bitcatcha’s Server Speed Checker. Przetestowaliśmy czasy reakcji naszej witryny z wielu lokalizacji na całym świecie – w Ameryce Północnej, Londynie, Singapurze, Sydney, Japonii i innych – i byliśmy bardziej entuzjastycznie nastawieni do wydajności Linuxpl, przyznając naszemu serwerowi najwyższą ocenę A+.

Ostateczny werdykt – nasza opinia

Linuxpl’s high-end VPS i dedykowane plany są krótkie na konfigurowalność, ale jego wspólne plany hostingowe oferują mnóstwo funkcji za bardzo uczciwą cenę, jest najwyższej jakości wsparcie, aby zapewnić, że wszystko działa sprawnie, a hojna 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy zapewnia, że nie ma ryzyka. Inteligentny wybór dla użytkowników hostingu współdzielonego, którzy potrzebują więcej.

Również sprawdź najlepsze usługi hostingowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

MbUnit