LH Hosting – Opinie, Test, Recenzja

hosting lhZałożona w 2004 roku jako „Light Hosting”, litewska firma LH rozrosła się i stała się popularnym dostawcą usług hostingowych z ponad 29 milionami klientów i biur na całym świecie.

Strona internetowa firmy sprzedaje usługę głównie pod względem wydajności. Przewiń pierwszą stronę w dół i natychmiast skonfrontowany z wyrażeniami takimi jak: „szybko i bezpiecznie”, „duch wydajności”, „zoptymalizowany pod kątem szybkości” i „jesteśmy tu dla Ciebie, gdy liczą się milisekundy”.

Dobrze wiedzieć, ale czy to rzeczywistość, czy tylko marketingowy spin? Dowiemy się później.

Współdzielony hosting LH

Oferta rozpoczyna się od planu „Single Shared Hosting” skierowanego do użytkowników domowych. Jest to wyceniane na wstępnym 2,34 dolarów miesięcznie na plan roczny, spada do 0,99 dolarów, jeśli płacisz za cztery lata z góry (odnawia się na 3,25 dolarów za jeden rok planów, 2,15 dolarów w ciągu czterech lat).

Choć wydaje się to tanie, plan ogranicza się do jednej strony internetowej i subdomeny, 10 GB miejsca na dysku, 100 GB przepustowości miesięcznie i jeden adres e-mail.

Certyfikaty SSL nie są wliczone w cenę. Możesz dodać jeden do zamówienia i jest to „tylko” jednorazowy 11,95 dolarów (nie ma dalszych płatności tak długo, jak długo zachowasz swój plan), ale że nadal podbija początkową płatność rocznego planu do efektywnego 3,34 dolarów miesięcznie.

Inne funkcje obejmują Easy Website Builder, i nie ma jednego kliknięcia instalatorów WordPress i innych popularnych aplikacji. Więc ogólnie rzecz biorąc, plan jest ograniczony, ale może to być tani sposób, aby nauczyć się WordPress lub po prostu zbadać tworzenie stron internetowych w ogóle, i nie ma tu tylko tyle funkcjonalności, aby uruchomić prosty osobisty lub rodzinny serwis.

Jeśli masz większe ambicje hostingowe, „Premium Shared Hosting” plan może być lepszym rozwiązaniem. Istnieje 20GB limit pamięci masowej, ale to nie wpłynie na wiele, a otrzymasz nieograniczoną przepustowość, bazy danych, użytkowników FTP i kont e-mail, dwukrotnie większą moc obliczeniową i darmową nazwę domeny. Oh, i to umożliwia hosting tak wielu stron internetowych, jak trzeba (z zastrzeżeniem limitu przechowywania oczywiście).

Nie ma jeszcze SSL, ale inaczej jest to zdolny pakiet i konkurencyjnie wyceniony na 4,49 dolarów miesięcznie na planie rocznym (odnawia się na 5,84 dolarów), 2,59 dolarów w ciągu czterech lat (odnawia się na 3,49 dolarów). Linuxpl podobny plan Baby dodaje nieograniczony przechowywania i SSL, ale kosztuje 8,95 dolarów miesięcznie wypłacane rocznie (11,95 dolarów na odnowienie), 5,95 dolarów w ciągu trzech lat (9,95 dolarów na odnowienie) – znaczący wzrost cen.

Wszystkie plany są objęte 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy. To ma zwykłe ograniczenia, które znajdziesz w hostingu – nie dostaniesz zwrotu za rejestrację nazwy domeny, na przykład – ale nie zauważyliśmy żadnych innych podstępnych klauzul, które mogą cię wyłapać.

WordPress Hosting

LH twierdzi, że ma hosting WordPress, ale przeglądać jego stronę produktu i znajdziesz to jest zasadniczo regularny wspólny zakres hostingu, z funkcji WordPress podkreślone.

Firma mówi o swojej instalacji 1-kliknij, na przykład, ale dostaniesz dużo tego samego z każdym wspólnym produktem hostingowym, który oferuje auto-instalator (i większość zrobić).

LH twierdzi, że optymalizuje wydajność WordPressa „poprzez użycie HTTP/2, PHP7.1, NGINX i niestandardowo zbudowanych, preinstalowanych wtyczek WordPressa”. Brzmi dobrze, ale jest to związane z bardziej funkcjonalnymi planami współdzielenia hostingu.

Nie ma w tym nic złego. Wydanie zaledwie $47.72 daje ci cztery lata planu startowego LH, wszystko, czego potrzebujesz, aby szybko zainstalować i uruchomić prostą stronę WordPressa.

Zarządzane WordPress plany od innych dostawców iść znacznie dalej, jednak. Ionos WordPress Pro zawiera SSL, umożliwia tworzenie i zarządzanie wieloma witrynami WordPress z jednego pulpitu, a usługa automatycznie aktualizuje WordPress i wtyczki dla Ciebie. Zaawansowane funkcje obejmują wsparcie etapowe (wprowadzanie istotnych zmian w projekcie WordPress bez wpływu na witrynę na żywo) oraz codzienną kopię zapasową w chmurze.

Cała ta moc ma jednak swoją cenę. Ionos ma bardzo niskie ceny, ale nawet jego najbardziej podstawowy plan jednomiejscowy kosztuje 15 USD, czyli około czterokrotnie więcej niż koszt planu hostingu współdzielonego LH’s Premium. Jeśli jesteś nowy w programie WordPress lub pracujesz na małej stronie, rozpocznij od prostego produktu, takiego jak plany współdzielone LH. Aktualizacja do w pełni zarządzanego WordPress później, jeśli czujesz, że tego potrzebujesz.

Serwery LH

Bardziej wymagający użytkownicy mogą wypróbować jeden z półzarządzanych przez LH planów VPS. Rozpoczynają się one od podstawowej konfiguracji 1 vCPU, 1GB pamięci RAM, 20GB pamięci masowej i 1TB przepustowości pasma za początkowe 4,95 USD miesięcznie w stosunku do planu rocznego, a po odnowieniu do 9,05 USD. Albo bardzo wydajny plan przepustowości 4 vCore, 4GB RAM, 80GB pamięci masowej i 4TB wynosi 23,95 USD za pierwszy rok, 49,95 USD przy odnowieniu.

Jest to przyzwoita wartość i w zakresie, jakiego oczekiwalibyśmy od większości dostawców. Hostwinds” odpowiednik 4 vCore 4TB VPS zaczyna się od 44,99 dolarów, na przykład, ponieważ firma „tylko” ma 10% rabatu wprowadzającego, ale również odnawia się na około 50 dolarów.

Jeśli cena jest na szczycie listy priorytetów VPS, choć, spójrz na Ionos. Ceny zaczynają się od 2 dolarów miesięcznie za malutki 1 vCore, 512MB systemu RAM, a jego własny plan 4 vCore 8GB RAM to tylko 30 dolarów miesięcznie. (Nie są wymagane żadne długoterminowe kontrakty, oba produkty są rozliczane miesięcznie.)

Jeśli nawet najpotężniejszy VPS nie jest wystarczający dla Ciebie, normalnie polecamy zwrócić się do dedykowanych planów hostingowych. Ale w tym przypadku, złe wieści: LH nie ma żadnych.

Podkreśliliśmy najlepsze usługi hostingowe na stronie internetowej.

Tworzenie strony internetowej

Kreator konfiguracji LH otworzył się pytając nas, czy chcemy zarejestrować nową domenę, przenieść domenę z innej firmy, czy też wykorzystać istniejącą domenę, ale pozostawić ją u obecnego rejestratora.

Jesteś również w stanie wygodnie wybrać miejsce, w którym chcesz umieścić swoją stronę: Ameryka Północna, Wielka Brytania lub Europa.

Wybraliśmy opcję „istniejącej domeny” i otrzymaliśmy od LH cztery serwery nazw i powiedzieliśmy, aby zaktualizować nasze ustawienia DNS domeny.

Końcowy krok „Start website” oferował pięć opcji, które pomogły nam stworzyć naszą stronę internetową.

Instalacja WordPressa zaprowadziła nas do prostego instalatora WordPressa. Wszystkie ustawienia domyślne zostały rozsądnie przypisane, a po wybraniu hasła administratora mogliśmy skonfigurować system za pomocą jednego kliknięcia.

Auto Installer wykorzystuje to samo automatyczne podejście do instalacji ponad 100 popularnych aplikacji, w tym Joomla, PrestaShop, OpenCart, phpBB i Drupal. Preferujemy Softaculous, instalator często dostarczany przez inne hosty, ale ten jest idealnie adekwatny i pozwoli na szybkie zainstalowanie wybranych przez Ciebie aplikacji.

Zyro Builder jest twórcą stron internetowych LH. Obejmuje on wszystkie podstawowe funkcje, z 196 szablonami responsywnymi, łatwymi modyfikacjami typu „przeciągnij i upuść” oraz opcjami osadzania filmów, map, widgetów w mediach społecznościowych i prostych funkcji handlu elektronicznego.

Nie jest to rozwiązanie dla zaawansowanych użytkowników – nie ma na przykład platformy do blogowania – a projektowanie polega bardziej na łagodnym dostosowywaniu szablonu niż na budowaniu czegoś nowego od podstaw. Ale to jest w stanie stworzyć pewne witryny wysokiej jakości, i nie ma irytujących ograniczeń na numery stron lub rozmiar witryny, aby dostać się na swój sposób. (To bardzo niezwykłe, jak na darmową stronę internetową budowniczego w budżecie hosting współdzielony.)

File Manager otwiera oparty na przeglądarce menedżer plików, gdzie można przesłać swoją stronę. Jest to najbardziej przydatne dla małych statycznych witryn, ale można również użyć go do ręcznego zainstalowania bardziej zaawansowanych aplikacji, być może utworzenie niestandardowych baz danych i edycji plików konfiguracyjnych.

Access Manager jest niezwykłym dodatkowym narzędziem, które pozwala dać innym dostęp do Twojego konta LH, umożliwiając im pracę nad tworzeniem lub zarządzaniem stroną z Tobą. Możesz zrobić coś podobnego dzieląc się swoimi danymi uwierzytelniającymi z innymi, ale jest to znacznie bezpieczniejsze. Każdy otrzymuje swój własny login, a osoby, które zapraszasz, nie mają pełnego dostępu do Twojego konta. Mogą na przykład utworzyć lub edytować stronę internetową, ale domyślnie nie mogą kupić nowego produktu z zapisanymi przez Ciebie danymi dotyczącymi płatności lub zmienić danych konta, takich jak zarejestrowany adres e-mail.

Jeśli nie chcesz się do tego zobowiązać teraz, możesz pominąć to wszystko i udać się prosto do dobrze zaprojektowanego menedżera strony w stylu cPanel, gdzie znajdziesz narzędzia do organizowania domen, subdomen, baz danych, dostępu SSH, wiadomości e-mail, kont FTP i innych. Jest tu sporo władzy, a hosting first-timers może być trochę zastraszony, ale zacząć badać i szybko zaczyna mieć sens. Nawet początkujący użytkownicy odnajdą się w ciągu kilku minut wokół kluczowych funkcji.

Wsparcie techniczne

Każdy potrzebuje czasami pomocnej dłoni, nawet eksperci, więc ważne jest, aby hosty internetowe miały dobry system wsparcia.

Kliknięcie 'Pomoc’ w Panelu sterowania LH otwiera bazę wiedzy serwisowej. Ta grupa treści według dobrze dobranych tematów (Rozpoczęcie pracy, strona internetowa, panel hPanel, poczta elektroniczna, domeny, rachunki), listy popularnych artykułów i ma pole wyszukiwania, aby pomóc Ci znaleźć to, czego potrzebujesz.

Byliśmy pod wrażeniem liczby artykułów w ofercie (82 w dziale Strona internetowa, 83 w dziale hPanel, 40 w dziale Domeny), ale nie było to aż tak dobre, jak się wydawało na pierwszy rzut oka. Wiele artykułów było tylko linią lub dwoma, bardziej podobnymi do treści, które dostaniesz na prostej stronie FAQ niż na stronie z dogłębnym wsparciem technicznym. („Jaki jest maksymalny rozmiar załącznika do wiadomości e-mail?” – 25 MB; „Czy mogę podłączyć się do panelu sterowania z urządzenia mobilnego?” – Tak, użyj tych dwóch linków; „Czy są jakieś ograniczenia w Zyro Builder?” – Nie.)

Spójrz jednak w przeszłość na bardziej podstawową treść, a znajdziesz szczegółowe porady dotyczące szeregu małych, ale specyficznych kwestii. Wpisywanie 'uprawnień’ dawało nam rady dotyczące ustawiania uprawnień do plików i folderów, a także odnoszenia się do konkretnych komunikatów o błędach (’403 zabronione’). Wpisując 'change PHP version’ natychmiast zaznaczyliśmy poprawny moduł cPanel. Zawartość tych artykułów jest podstawowa, ale wystarczająca, aby wskazać użytkownikom właściwy kierunek.

LH posiada dużą sekcję samouczków z dużo bardziej szczegółowymi artykułami: Jak stworzyć stronę internetową – przewodnik „wszystko w jednym”, „Jak uruchomić stronę internetową WordPressa”, „Jak tworzyć kopię zapasową swoich e-maili” i wiele więcej. Wydają się one dobrze napisane i naprawdę pomocne, ale, co dziwne, nie mogą być zlokalizowane z pola wyszukiwania w bazie wiedzy. LH ma długi tutorial zatytułowany ’30 WordPress SEO Tips’, na przykład, ale jeśli wpiszesz ’30 WordPress SEO Tips’ w polu wyszukiwania na stronie pomocy, nie pojawi się.

Jeśli nie możesz znaleźć tego, czego potrzebujesz, pomoc techniczna jest dostępna 24/7/365 poprzez czat na żywo i system oparty na biletach. Zgłosiliśmy zapytanie poprzez czat na żywo, a pomocny agent zaczął udzielać przydatnej odpowiedzi w ciągu kilku minut.

Wydajność hostingu

Dopełniliśmy recenzję, wykorzystując Uptime.com do monitorowania naszej strony internetowej testowej z wielu lokalizacji na całym świecie, upewniając się, że strona była zawsze dostępna i rejestrując wszelkie przestoje.

Nasza strona testowa była hostowana na najbardziej podstawowym wspólnym planie hostingowym LH, ale nadal zarządzała stałym 100% rekordem czasu sprawności w ciągu 10 tygodni monitorowania.

Uptime.com zarejestrował zakres czasu reakcji od 166ms do 1.14s, ze średnią 200ms, w ciągu ostatnich siedmiu dni testowania. (Nie odkładaj na później tego „1,14 sekundy” – LH miało tylko dwa razy więcej niż sekundę reakcji w ponad 2000 kontroli.)

Kilku dostawców może być tylko o krok szybszy – najlepsze podejście, średni czas reakcji 150 ms – ale LH przewyższa większość konkurencji, co jest bardzo imponujące jak na prosty produkt hostingowy.

Ostateczny werdykt – nasza opinia

Konta startowe LH mają pewne istotne ograniczenia, ale nadal będą działać dla niektórych, a w przeciwnym razie produkty LH oferują mnóstwo funkcji i potężne zarządzanie witryną podobne do cPanel za bardzo uczciwą cenę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.