Przejdź do treści

Kei Hosting – Opinie, Test, Recenzja

hostin keiKei z siedzibą w Polsce jest gigantem hostingowym, największym w branży, z ponad 78 milionami domen pod zarządem i około 19 milionami klientów. Ale czy jest to właściwa firma dla Ciebie?

Kei shared hosting wydaje się atrakcyjne, z cenami wprowadzającymi tak niskie, jak 5,99 dolarów miesięcznie na trzyletnim planie (8,99 dolarów na odnowienie) i kilka niezwykłych dodatków (bezpłatna skrzynka pocztowa Microsoft Office 5GB na rok), ale sprawdź mały druk i znajdziesz kilka ważnych ograniczeń.

Przestrzeń dyskowa zaczyna się od 100 GB, na przykład, a bazy danych MySQL są ograniczone do maksymalnie 1 GB. I co najważniejsze, dwa najbardziej podstawowe konta w tym zakresie nie zawierają certyfikatu SSL. (OVH, Linuxpl, Hekko i inne duże nazwy zapewniają teraz darmowy certyfikat Let’s Encrypt SSL z nawet najtańszymi kontami).

Przenieś w górę ofertę Kei i istnieje kilka bardzo sprawnych produktów. Plan Ultimate obsługuje nieograniczoną ilość stron internetowych, miejsca na dysku i baz danych, niezliczoną przepustowość, zarządzanie premium DNS oraz bezpłatny certyfikat Kei SSL na rok.

Jest to jednak stosunkowo kosztowne, 14,99 USD miesięcznie przez pierwszy rok, a następnie 19,99 USD miesięcznie przy odnowieniu. Linuxpl’s Baby plan obsługuje nieograniczoną wszystko za 8,95 dolarów miesięcznie w pierwszym roku, 11,95 dolarów później.

Kei zdobywa punkty za swoją elastyczność, choć. Nie jesteś zainteresowany standardowym hostingiem Linuksa, na przykład? Przejdź do systemu Windows bez premii cenowej, bardzo nietypowy dotyk.

Alternatywnie, zdolne produkty VPS oferują lepszą wydajność, zarządzanie cPanel i darmowy certyfikat SSL od 19,99 dolarów miesięcznie przez dwa lata, 29,99 dolarów na odnowienie.

Możesz również zdecydować się na podstawowy lub zarządzany hosting WordPress od 6,99 dolarów miesięcznie.

Jeśli jesteś po maksymalnej mocy, bardzo konfigurowalny zakres serwerów dedykowanych daje Ci kontrolę nad sprzętem (RAM, pamięć masowa), długością okresu (1-24 miesiące), zarządzaniem (zarządzanym, w pełni zarządzanym, samodzielnie zarządzanym) i nie tylko.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy oferuje pewną ochronę, ale istnieją różne warunki i warianty. Okres karencji spada do zaledwie 48 godzin, jeśli umowa jest na okres krótszy niż rok, i istnieje oszałamiający zakres innych warunków (sama polityka zwrotu kosztów druku to więcej niż 1500 słów).

Istnieją lepsze oferty gdzie indziej, zwłaszcza jeśli szukasz produktu startowego. Ionos’ Essential plan daje 10GB pamięci masowej i darmowy certyfikat SSL za jedyne 4$ miesięcznie, na przykład. (Brak połowów, nie ma potrzeby zapisywania się na dekadę – to tylko proste miesięczne rozliczenie, które możesz anulować kiedy tylko chcesz.)

Mimo to, koszty są znacznie niższe w innych sytuacjach, a Kei ma swoje zalety (łatwy hosting Windows, roczna wersja próbna skrzynki pocztowej Office 365 Outlook, jak omówiliśmy powyżej). Faktor w zakresie produktów i jest to hosting internetowy, który musisz sprawdzić.

Panel Klienta w Kei Hosting

Kei plany hostingowe są zarządzane z prostej, prostej, ale zaskakująco skutecznej deski rozdzielczej firmy.

Nie ma tu głęboko zagnieżdżonych menu, nie ma wypchanych ikonami paneli, nie ma pasków narzędzi ani tabulatorów. Zamiast tego, jest lista produktów, które zakupiłeś, z przyciskami „Zarządzaj” lub „Konfiguracja”; niektóre linki do powszechnie używanych modułów hostingowych (phpMyAdmin, File Manager i FTP Manager); oraz przycisk do uruchomienia cPanel, gdzie znajdziesz każde inne narzędzie zarządzania, którego kiedykolwiek będziesz potrzebował.

Ta sama prostota jest widoczna niemal wszędzie. Niektóre hosty sprawiają, że tak trudno jest znaleźć opcję Anuluj konto, że w końcu przeszukasz stronę pomocy technicznej, aby dowiedzieć się więcej. Tutaj, Kei ma jedno menu Akcje Konta na Tablicy rozdzielczej z tylko trzema opcjami: Upgrade, Reset i Cancel. Dużo łatwiej.

Jeśli i tak wpadniesz w kłopoty, przycisk Pomoc daje ci natychmiastowy dostęp do bazy wiedzy Kei’ego poprzez wyskakujące okno na bieżącej stronie (znacznie wygodniejsze niż otwarcie nowego okna lub karty przeglądarki).

Kei’s strip-back dashboard nie spodoba się wszystkim, ale uważamy, że działa dobrze, dzięki czemu każdy poziom użytkownika może szybko i łatwo znaleźć potrzebne mu narzędzia hostingowe.

Hosting WordPress

Jeśli szukasz do prowadzenia strony WordPress z kontem Kei, jest kilka dobrych wiadomości: firma sprawia, że jest to zaskakująco proste.

Początkowy kreator rejestracji kończy się opcjonalnym krokiem „Utwórz stronę internetową WordPressa”, na przykład. Kliknij „Tak”, wpisz nazwę użytkownika i hasło administratora WordPressa, a pakiet zostanie zainstalowany w ciągu kilku minut.

Jest to tak proste, jak instalacja WordPressa, ale również bardzo ograniczone i nie daje żadnej kontroli nad tym, jak strona jest ustawiona.

Pomiń jednak pierwszą opcję instalacji WordPressa i spróbuj ponownie za pomocą Installatron, automatycznego instalatora Kei’s feature-packed (więcej na ten temat później).

Ta konfiguracja w większości działa, ale być może można ją ulepszyć. Instalator OVH WordPress jest szczególnie dobrze zaprojektowany, na tyle łatwy w obsłudze dla najbardziej zielonych początkujących blogerów, ale także dający znaczną kontrolę nad kluczowymi obszarami witryny (możesz wybrać motyw, zainstalować wsparcie handlu internetowego i więcej).

Budowanie stron internetowych

Kei’s regularne wspólne plany hostingowe nie obejmują żadnej formy twórcy strony internetowej, nawet bardzo ograniczone wersje demonstracyjne często można zobaczyć z innymi gospodarzami (wiele z nich ma ograniczenia na wielkość strony internetowej, liczbę stron i więcej).

To nic wielkiego, choć, jak firma ma wiele innych opcji.

Kei ma swój własny kreator stron internetowych ze szczególnie silnym zestawem narzędzi e-commerce. Istnieje jeden miesiąc bezpłatnej próby, a plany wahają się od 10 dolarów do 25 dolarów miesięcznie z rocznej subskrypcji, w zależności od funkcji, których potrzebujesz. (Plan 10 dolarów ma wystarczająco dużo mocy dla wielu stron osobistych i biznesowych, chociaż należy się spodziewać, aby zapłacić co najmniej 20 dolarów miesięcznie, aby uzyskać przyzwoity sklep internetowy.)

Wydajność

Kei twierdzi, że oferuje „szybki, niezawodny hosting”, ale czy zapewnia? Chcieliśmy się dowiedzieć.

Proces benchmarkingu rozpoczęliśmy od stworzenia prostej strony internetowej na naszym testowym koncie hostingowym Kei. Następnie kazaliśmy Uptime.com sprawdzać stronę co pięć minut, z wielu lokalizacji w Europie i USA, rejestrując dostępność strony i czas reakcji.

Kei osiągnął 100% czasu sprawności, bez przerw w ciągu tygodnia testowania. To dobra wiadomość, choć jest to również to, czego oczekiwalibyśmy od krótkoterminowych kontroli.

Czas reakcji był poniżej średniej, z zakresem od 574 ms do 813 ms i średnio 649 ms, znacznie wolniej niż wielu czołowych dostawców. (W czasie pisania, Hostwinds, Home, LH i Ionos wszystkie średnio między 150-200ms).

Kei był spójny, co najmniej. Wielu gospodarzy będzie miał okazjonalne kontrole, gdzie czas reakcji trwa kilka sekund, ale Kei szczyt 813ms nie jest zły w ogóle.

Chociaż wyniki te są nadal trochę rozczarowujące, pamiętaj, że nasze testy obejmowały tylko podstawowy plan współdzielonego hostingu Kei’ego. Produkty VPS, dedykowane i inne produkty klasy premium dają Ci więcej możliwości sprzętowych i większy udział zasobów, i prawdopodobnie zapewnią dużo, dużo lepszą wydajność.

Wsparcie techniczne

Pierwsza linia wsparcia Kei’ego to bardzo dobrze zaprezentowana baza wiedzy internetowej. Menu, pole wyszukiwania i szeroka kolekcja artykułów pojawiają się na pływającym pasku narzędzi, a nie na osobnej karcie przeglądarki, co ułatwia czytanie porad obok dowolnego elementu panelu sterowania, który starasz się zrozumieć.

Niestety, zawartość bazy wiedzy nie odpowiada najwyższej jakości prezentacji.

Poszczególne kategorie nie zawsze obejmują tematy, których możesz się spodziewać. Sekcja 'Kopiuj pliki na moją stronę’ obejmuje FTP i dotyka na przykład SSH, ale najprostsze i najbardziej oczywiste podejście – używając cPanel’s File Manager – nie ocenia nawet wzmianki.

Inne artykuły wydają się słabo zorganizowane. Kliknij 'Opublikuj moją stronę internetową’, a otrzymasz szczegółowe informacje na temat instalacji i przenoszenia aplikacji internetowych, na przykład; nie tego, czego byśmy się spodziewali.

Niektóre rady są niepotrzebnie alarmujące, takie jak ostrzeżenie w artykule, że utworzenie konta hostingowego cPanel może sprawić, że Twoja obecna strona internetowa i adresy e-mail przestaną działać. Możesz kupić i przeprowadzić ogromną ilość pracy cPanel bez powodowania żadnych problemów w ogóle, i zawsze jesteś w pełnej kontroli, kiedy domena jest przekierowywana do punktu nowego hostingu.

Istnieje co najmniej ogromna ilość przyzwoitych treści tutaj, chociaż trzeba będzie użyć pola wyszukiwania, aby go znaleźć. I nawet wtedy, najbardziej istotne mecze nie zawsze pojawiają się na górze. Na przykład, kiedy wpisaliśmy „importuj stronę WordPress”, nasze mecze zaczęły się od „przekierowania mojej strony WordPress do HTTPS dla Linux Hosting” i „Moja strona została zhakowana. Co powinienem zrobić?”.

Jeśli się nigdzie nie dostaniesz, przewinięcie do dołu okna Pomocy daje dostęp do czatu na żywo i wsparcia telefonicznego 24/7.

Próbowaliśmy rozmawiać na żywo i rozmawialiśmy z agentem pomocy technicznej w ciągu kilku sekund. Odpowiedział na nasze pytanie bez pytania o niepotrzebne dodatkowe szczegóły, i szybko dał nam przydatne i dokładne informacje.

Dostęp do wsparcia telefonicznego może być trudniejsze, jak spróbować poruszać się w menu telefonu (wpisz ID klienta, wprowadź PIN telefonu, wybierz rodzaj usługi, wybierz obszar pytania) i opóźnień może być kilka minut w szczytowym czasie. Może to być najprostszy sposób, aby omówić niektóre kwestie, jednak, a wcześniej znaleźliśmy Kei’s phone support agents to be friendly and helpful.

Ostateczny werdykt – nasza opinia

Kei ma szeroki wybór produktów i przyzwoite wsparcie telefoniczne i mailowe, ale być może będziesz musiał wydać dużo na plany i dodatki, aby uzyskać potrzebne funkcje.

Sprawdź też nasz ranking usług hostingowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

MbUnit