IPVanish VPN – Opinie, Test, Recenzja

IPVanishAmerykański IPVanish jest atrakcyjnym dostawcą VPN z długą listą funkcji, w tym kilku, których nie będziesz często widział gdzie indziej.

Usługa posiada przyzwoitą sieć o odpowiedniej wielkości z ponad 40.000 współdzielonych adresów IP, 1300 serwerów przyjaznych dla P2 w ponad 75 krajach.

Niektóre sieci VPN dają więcej, ale, jak wyjaśnia strona internetowa, IPVanish jest „jedynym na świecie dostawcą usług VPN na najwyższym poziomie”. Firma jest właścicielem i zarządza własnymi serwerami zamiast wynajmować sprzęt innych ludzi, dając im znacznie większą kontrolę nad tym, jak sieć i serwery są ustawiane i uruchamiane. Pokazuje to również poziom zasobów i doświadczenia, którego nie zobaczysz w przypadku innych sieci VPN.

Firma nie krzyczy o tym, ale wszystkie serwery obsługują P2P. (To nie jest punkt akademicki – oznacza to, że jest większe prawdopodobieństwo, że będziesz w stanie pobierać dane z pobliskiej lokalizacji, zapewniając sobie jak największą prędkość).

Szeroki zakres klientów obejmuje systemy Windows, Mac, Android, iOS, a nawet Amazon Fire TV, a także dostarcza wielu przewodników konfiguracji dla Linuksa, Chromebooków i innych platform.

IPVanish obsługuje łączenie do dziesięciu urządzeń jednocześnie, i w przeciwieństwie do większości sieci VPN, nie muszą one należeć do właściciela konta – mogą być własnością każdego w Twoim gospodarstwie domowym. Pojedyncze konto może pokryć twojego partnera, twoje dzieci, każdego, potencjalnie prawdziwą oszczędność pieniędzy.

Całodobowa obsługa czatu na żywo jest dostępna, jeśli jej potrzebujesz, ale nawet tutaj, IPVanish dostarcza nieco więcej niż się spodziewaliśmy. Jest też wsparcie telefoniczne, choć z bardziej ograniczonymi godzinami pracy (9.00-17.00 czasu środkowoeuropejskiego, poniedziałek-piątek).

Nowe funkcje od czasu naszej ostatniej recenzji obejmują stos dodatków do aplikacji. Klient Windows obsługuje teraz protokół SSTP i jest dostępny w wielu językach (angielski, hiszpański, rosyjski, hindi); Android zyskuje przełącznik zabijania na poziomie OS oraz sterowanie MTU, aby uniknąć niektórych bloków stron internetowych; Android TV/ Fire TV jest w stanie uruchomić aplikację, jak tylko VPN się połączy; a iOS zyskuje nowy sposób omijania bloków firewall VPN, opcję automatycznego łączenia niezaufanych sieci oraz wsparcie wbudowane bezpośrednio w aplikację.

Plany i cena IPVanish VPN

IPVanish oferuje trzy podstawowe plany. Możesz zdecydować się płacić 10 dolarów miesięcznie, rozliczane miesięcznie; 8,99 dolarów miesięcznie, jeśli płacisz za 3 miesiące z góry; i tylko 6,49 dolarów, jeśli płacisz rocznie.

Jest to przyzwoita wartość dla funkcji, które otrzymujesz, i bardzo podobne do innych jakości To w górnej części rynku, i można zapisać się z niektórych jakości VPNs za znacznie mniej (Windscribe roczny plan jest wyceniony na 4,04 dolarów, Prywatny dostęp do Internetu jest tylko 3,33 dolarów.) IPVanish jest tańszy niż niektóre, choć – VyprVPN jest 6,67 dolarów, HideMyAss jest 6,69 dolarów, ExpressVPN jest 8,32 dolarów – i ogólnie uważamy, że jest to przyzwoita wartość dla funkcji, które otrzymujesz.

Testowanie nie jest tak łatwe i wygodne, jak byśmy sobie tego życzyli. Nie ma darmowej wersji próbnej, a otrzymasz tylko stosunkowo skąpą 7-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy (CyberGhost i Hotspot Shield dają ci 45 dni, większość innych sieci VPN oferuje 30 dni).

Metody płatności są ograniczone do karty i PayPal tylko. Firma kiedyś oferowała Bitcoin i inne opcje, ale już nie.

Chociaż mamy tu kilka drobnych problemów, IPVanish przedstawia swoje plany w sposób jasny i uczciwy. Łatwo jest zobaczyć dokładnie to, co zapłacisz i częstotliwość rozliczania, a firma nie próbuje cię wyłapać podstępnymi klauzulami w małym druku. Nie tracisz prawa do zwrotu pieniędzy, jeśli zalogowałeś się więcej niż x razy, na przykład, lub wykorzystałeś więcej niż y GB danych. Jeśli jesteś niezadowolony, poproś o zwrot pieniędzy w ciągu pierwszych siedmiu dni, a otrzymasz zwrot pieniędzy, bez zadawania pytań.

Prywatność VPN

IPVanish chroni Twoją prywatność dzięki zastosowaniu solidnego, przemysłowego standardu szyfrowania AES-256 oraz obsłudze wysoce bezpiecznych protokołów, OpenVPN i IKEv2.

Aplikacje IPVanish idą dalej, dając Ci niezwykły poziom kontroli nad ustawieniami OpenVPN. Możliwość wyboru portu OpenVPN (1194 lub 443) może pomóc w nawiązaniu połączenia, podczas gdy opcja „Scramble OpenVPN Traffic” zmniejsza prawdopodobieństwo wykrycia lub zablokowania tunelu VPN w krajach przeciwnych VPN, takich jak Chiny i Iran.

Klient systemu Windows oferuje przełącznik zabijania, DNS, a nawet zabezpieczenie przed wyciekiem IPv6, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo, że Twoja prawdziwa tożsamość zostanie ujawniona online, na przykład w przypadku utraty połączenia VPN.

Zalety ochrony prywatności w innych miejscach obejmują możliwość tworzenia przez aplikację iOS list sieci bezprzewodowych, które IPVanish zawsze będzie chronić, oraz innych, które może ignorować, ponieważ wiesz, że są bezpieczne. Możesz wtedy w większości przypadków pozostawić VPN, aby włączyć się i wyłączyć zgodnie z wymaganiami, chroniąc swoją prywatność przez cały czas.

Aby potwierdzić, że usługa naprawdę zachowuje Twoją tożsamość, sprawdziliśmy, czy nie ma przecieków na stronach internetowych, takich jak IPleak, test szczelności DNS i Do I leak. Żaden z testów nie ujawnił żadnych problemów, a aplikacje przez cały czas osłaniają nasz prawdziwy adres IP.

Logowanie

Wskaż swoją przeglądarkę na stronę internetową IPVanish, a przeczytasz, co wydaje się być jasną polityką nielogowania.

Nasza rygorystyczna polityka „zerologs” utrzymuje Twoją tożsamość pod kontrolą. Nie rejestrujemy żadnej z Twoich aktywności podczas podłączania do naszych aplikacji, aby chronić Twoje prawo do prywatności”.

Lubimy sprawdzać duże roszczenia z przodu strony internetowej z małą czcionką z tyłu, ale w tym przypadku, polityka prywatności IPVanish mówi to samo.

„IPVanish jest zerowym dostawcą usług VPN, co oznacza, że nie przechowujemy żadnych danych dotyczących połączeń, ruchu i działalności w odniesieniu do naszych usług”.

Pewne obawy pojawiły się w czerwcu 2018 r., kiedy to pojawił się dokument pokazujący, że IPVanish z zerowym logiem odpowiedział w 2016 r. na wezwanie Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA, przekazując informacje na temat działalności użytkownika, w tym czasu połączenia i rozłączenia oraz ewentualnego wykorzystania konkretnych protokołów.

Od tego czasu sprzedano IPVanish, a Lance Crosby, dyrektor generalny nowego właściciela StackPath, oświadczył, że nie posiada wiedzy na temat podstaw tej sprawy, a niezależne audyty i obecna praktyka zapewniają, że nie ma żadnych dzienników.

Niezależnie od tego, co tu się dzieje, jest to bardziej potwierdzenie, że nie zawsze można ufać roszczeniom związanym z logowaniem VPN. Nagłówek „zero logowania” pojawiający się na stronie internetowej niekoniecznie znajdzie odzwierciedlenie w praktyce firmy.

Czy to koniecznie oznacza, że powinieneś unikać IPVanish? Powiedzielibyśmy, że nie. Dzienniki zostały przekazane pod poprzednim kierownictwem. Obecny właściciel, StackPath, jest głównym dostawcą usług w chmurze, który przywiązał się teraz, bardzo publicznie, do stwierdzenia, że „Bez wyjątku IPVanish nie rejestruje i nie będzie przechowywać logów naszych użytkowników jako firma StackPath”. Zaangażowanie się w wszelkie kontrowersje związane z logowaniem w przyszłości byłoby bardzo szkodliwe, a my podejrzewamy, że StackPath będzie dokładał wszelkich starań, aby tak się stało. Nie gwarantuje to w żaden sposób twojego bezpieczeństwa, ale nadal uważamy, że publiczne obietnice StackPath mają większe znaczenie niż wysiłki marketingowe większości innych sieci VPN, gdzie w niektórych przypadkach nie możesz nawet powiedzieć, kto jest właścicielem firmy.

Klienci nie powinni polegać na niczyich zerowych obietnicach, oczywiście. Dostawcy VPN, tacy jak NordVPN i VyprVPN, próbowali uspokoić swoich klientów, pozwalając firmom zewnętrznym na audyt ich systemów i dowiedzenie się, co naprawdę się dzieje. Miejmy nadzieję, że IPVanish – i reszta branży – zrobi to samo.

Wydajność

Ocena wydajności sieci VPN wymaga czasu i pracy, dlatego zastosowaliśmy wiele testów i technik, aby zobaczyć, co IPVanish może zrobić.

Zaczęło się to od niestandardowego programu benchmarkingowego, który automatycznie łączył się z Wielkiej Brytanii z próbkami serwerów IPVanish, rejestrował czas połączenia, przeprowadzał test ping w poszukiwaniu problemów z opóźnieniami i korzystał z usługi geolokalizacji, aby potwierdzić, że nasz nowy adres IP był tam, gdzie IPVanish obiecał.

Byliśmy w stanie uzyskać dostęp do wszystkich serwerów, a nasze czasy połączeń wynosiły 6-8 sekund. (Niektóre sieci VPN mogą być nieco szybsze, ale inne trwają nawet dwa razy dłużej.)

Czasy Ping mieściły się w oczekiwanym zakresie, a nasze kontrole geolokalizacyjne sugerowały, że wszystkie nasze serwery testowe znajdowały się w oczekiwanych lokalizacjach.

Następnie wykorzystaliśmy Speedtest.net, TestMy.net i inne strony internetowe benchmarkingowe, aby znaleźć najlepsze prędkości pobierania naszych lokalnych serwerów w Wielkiej Brytanii. Osiągnęły one doskonałą przepustowość 64-65Mbps na naszej linii testowej o prędkości 75Mbps, tylko około 5% niższą niż w przypadku typowych prędkości połączeń innych niż VPN.

Przejście na prędkości amerykańskie i europejskie nie uległo większym zmianom, a większość lokalizacji zapewnia bardzo akceptowalną przepustowość 50-65Mbps.

Nic dziwnego, że serwery dalekosiężne wykazywały największą zmienność, od idealnie adekwatnych serwerów australijskich o przepustowości 30Mbps, aż do jednej lub dwóch lokalizacji, które są prawie bezużyteczne (Indie walczyły o przepustowość 5Mbps.) Jednak nawet tutaj większość serwerów działała bardzo dobrze, a ogólny IPVanish jest szybszy niż większość konkurencji.

Konfiguracja IPVanish VPN

IPVanish bezpośrednio obsługuje szeroką gamę platform, z klientami dostępnymi dla Windows, Mac, Android, iOS i Fire TV. Nie ma rozszerzeń przeglądarki, ale na stronach wsparcia znajdują się przewodniki konfiguracji Chrome i Firefox, a także samouczki obejmujące routery, Chromebooki, Linux i inne.

Linki do pobrania aplikacji są łatwe do znalezienia na stronie internetowej i, wygodnie, nie musisz się logować na swoje konto IPVanish, aby uzyskać do nich dostęp.

Nie ma dużych niespodzianek podczas procesu konfiguracji klienta (lub małych niespodzianek, naprawdę.) Klienci Windows i Mac zainstalować jak każdy inny, iOS i Android aplikacje mogą być zainstalowane z ich sklepów z aplikacjami, i nie ma bonusu bezpośredniego pobrania pliku Android APK dla ekspertów, którzy potrzebują więcej kontroli procesu konfiguracji.

Jeśli nie jesteś zainteresowany oficjalnymi klientami, IPVanish ma ręczne instrukcje konfiguracji dla Windows, Mac, Android, iOS, Linux i innych. Nie są one tak liczne i szczegółowe jak te, które widzieliśmy w ExpressVPN, ale jest tu jeszcze mnóstwo informacji. Strona posiada dwanaście samouczków obejmujących tylko system Windows, na przykład, z oddzielnymi przewodnikami obejmującymi konfigurację OpenVPN, PPTP, L2TP i IKeV2 w systemach Windows 7, 8 i 10.

Jeśli używasz OpenVPN lub czegokolwiek innego opartego na OpenVPN, docenisz również sensowne nazewnictwo plików konfiguracyjnych OVPN przez IPVanish. Podczas gdy NordVPN rozpoczyna nazwy plików z kodem kraju, jak 'us2356.nordvpn.com.udp.ovpn’ (słaba praktyka, jeśli mieszasz pliki od różnych dostawców) i nie wspomina o regionie, IPVanish prowadzi z własną nazwą i obejmuje również miasto (’ipvanish-US-New-York-York-nyc-a01.ovpn’), co znacznie ułatwia czytanie i używanie.

Wsparcie techniczne

Jeśli sieć VPN nie działa tak, jak powinna, Centrum Pomocy IPVanish ma na celu wskazanie właściwego kierunku. Link Status systemu ostrzega Cię przed wszelkimi dużymi problemami w całej firmie, artykuły pomocy technicznej są inteligentnie zorganizowane w kategorie kluczowe (Konfiguracja, Rozwiązywanie problemów, Billing, więcej) i możesz przeszukiwać bazę wiedzy internetowej w poszukiwaniu konkretnych słów kluczowych.

Artykuły nie są tak dopracowane, jak zobaczysz z ExpressVPN i innymi topowymi konkurentami, ale nie są one złe i jest mnóstwo informacji do zbadania. Nie dostaniesz tylko jednego lub dwóch ogólnych przewodników konfiguracji, na przykład– istnieje wiele samouczków dla Windows, Android, iOS, MacOS i Linux, jak również wskazówki dotyczące korzystania z systemu z ChromeOS i różnych routerów, a także związane z tym porady dotyczące korzystania z niego z Roku, Chromecast i Kodi.

Jest więcej problemów z niektórymi przewodnikami rozwiązywania problemów. Na przykład artykuł „Slow Speed Troubleshooting” poświęca zbyt wiele czasu na długotrwałe i często bezcelowe analogie pomiędzy korzystaniem z VPN a prowadzeniem samochodu, a także zbyt mało na praktyczne porady.

Na przykład, artykuł omawia prawdopodobieństwo, że prędkość VPN może nie osiągnąć normalnego poziomu wydajności podczas używania VPN, a nie sieci ISP, jak to:

„Twój dostawca usług internetowych obiecuje „do” określonego ograniczenia prędkości lub szerokości pasma w swojej sieci. Testy prędkości, które zapewniają, będą zazwyczaj przeprowadzane w ramach ich sieci, co oznacza, że prawdopodobnie reprezentują one najlepszą i absolutną maksymalną prędkość tego, co można wysłać/otrzymać w domu…. ale nie oznacza to, że masz gwarancję, że maksymalna prędkość wysyłania i pobierania danych poza siecią dostawcy usług internetowych. Traktuj to jak posiadanie i testowanie samochodu wyścigowego. Możesz zabrać go na tor i włożyć pedał do metalu, ale nie możesz tego zrobić w środku miasta…. albo dlatego, że nie ma wystarczająco dużo miejsca, albo jest zbyt duży ruch przed tobą, aby osiągnąć pełną prędkość. To samo można powiedzieć o większości Internetu”.

Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedzi w bazie wiedzy, czat na żywo jest dostępny na stronie internetowej. Postawiliśmy pytanie testowe, okno czatu powiedziało nam, że jesteśmy pierwsi w kolejce, agent odpowiedział i zaczął udzielać nam dokładnych i naprawdę pomocnych odpowiedzi w ciągu trzech minut. To świetna wydajność i znaczna poprawa w stosunku do podejścia „wyślij e-mail i czekaj” w przypadku niektórych innych usług.

Jeśli musisz wysłać wiadomość e-mail, na przykład w celu wysłania zrzutów ekranu, plików dziennika lub innych dowodów, możesz to również zrobić. Z naszego doświadczenia wynika, że czas reakcji może wynosić do 12 godzin, ale to nie jest wielką niespodzianką w przypadku bardziej złożonych problemów. To, co naprawdę ma znaczenie, to jakość odpowiedzi, które otrzymujesz, a nasze zawsze były świetne.

Ostateczny werdykt – nasza opinia

IPVanish posiada wiele funkcji, wysoce konfigurowalne aplikacje i doskonałą obsługę czatu na żywo, aby wszystko działało sprawnie. Ale są też pewne problemy, a problemy z użytecznością i rozproszenie mniejszych problemów są wystarczające, aby utrzymać je z dala od głównego miejsca.

Sprawdź również najlepsze usługi VPN 2020 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.