Hotspot Shield VPN – Opinie, Test, Recenzja

Hotspot ShieldHotspot Shield Premium to komercyjne wydanie niezwykle popularnego i sponsorowanego przez firmę serwisu VPN.

Płacenie za aktualizację pozbywa się reklam i daje nieograniczony transfer danych oraz pełny dostęp do wszystkich lokalizacji i funkcji Hotspot Shield.

Oznacza to, że możesz wybierać spośród ponad 70 krajów, znacznie większą sieć niż w przypadku wielu konkurentów i znaczną poprawę w stosunku do 27 dostępnych zaledwie rok temu.

Dostępna jest obsługa wszystkich głównych platform – Windows, Android, iOS, Mac – ale ponieważ Hotspot Shield wymaga własnego protokołu Catapult Hydra, nie ma możliwości ręcznego ustawienia go na routerach lub innych platformach. Musisz korzystać z jednej z aplikacji.

Możesz użyć przynajmniej kilku urządzeń jednocześnie, ponieważ Hotspot Shield Premium obsługuje do 5 jednoczesnych połączeń. To wystarczy dla większości użytkowników, choć jeśli naprawdę potrzebujesz więcej, IPVanish obsługuje 10, StrongVPN obsługuje 12, a Windscribe nie ma żadnych ograniczeń.

Wszystkie serwery są przyjazne dla P2P i bez ograniczeń przepustowości, możesz przeglądać, przesyłać strumieniowo lub pobierać tyle, ile chcesz.

Plany i cena Hotspot Shield VPN

Regularne ceny Hotspot Shield Premium są nieco droższe niż większość sieci VPN.

Miesięczna opcja rozliczeniowa kosztuje 12,99 USD, na przykład w górnej części standardu branżowego 10-13 USD.

Stary 6-miesięczny plan zniknął, więc następną opcją jest plan roczny na grube 9,99$. Nawet jeśli zdecydujesz się na plan dwuletni, cena spadnie tylko do 8,99 USD. Wielu wysokiej jakości konkurentów pobiera mniej niż połowę ceny.

Chociaż przeglądamy w oparciu o standardowe ceny, istnieją sposoby, aby uzyskać usługę za mniej. Zapisanie się na naszą ekskluzywną transakcję może zaoszczędzić znaczną kwotę, obniżając koszty do 5,99 USD miesięcznie w przypadku planu 2-letniego i wprowadzając plan 3-letni za miesięczne 2,99 USD.

Nie ma wsparcia dla płacenia przez Bitcoin, ale możesz skorzystać z wielu innych metod, w tym kart, PayPal i (za dodatkową anonimowość) kart upominkowych od setek firm.

Zarejestruj się na konto Premium i mimo, że jesteś proszony o podanie szczegółów płatności, nie jesteś rozliczany przez pierwsze 7 dni. Anuluj w tym czasie i nie ma nic do zapłacenia, a nawet jeśli oddasz gotówkę, nadal jesteś chroniony przez hojną 45-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. (CyberGhost oferuje również 45 dni, ale większość dostawców zatrzymuje się na 30, a prywatny dostęp do Internetu daje tylko 7.)

Prywatność VPN

Zrozumienie bezpieczeństwa sieci VPN zwykle rozpoczyna się od przyjrzenia się obsłudze protokołu, szyfrowaniu i szczegółom uwierzytelniania. Może to być bardzo skomplikowane, ale samo to, że usługa obsługuje bezpieczny protokół, taki jak OpenVPN, może dać Ci pewną informację zwrotną na temat jego bezpieczeństwa.

Hotspot Shield jest trudniejszy do oceny, ponieważ nie obsługuje OpenVPN, IKEv2, L2TP/IPsec, ani żadnego innego standardowego protokołu VPN. Zamiast tego wykorzystuje własną technologię Catapult Hydra.

Nie jest to tak niepokojące, jak mogłoby się wydawać. Catapult Hydra skupia się na poprawie wydajności, a strona szyfrująca protokołu wykorzystuje te same standardy, co wszyscy inni.

Na przykład, strona internetowa Hotspot Shield informuje, że Catapult Hydra jest oparta na TLS (Transport Layer Security) 1.2, z szyfrowaniem AES-128, 2048-bitowymi certyfikatami RSA uwierzytelniania serwerów i kluczami wymienianymi za pośrednictwem eliptycznej krzywej Diffie-Hellman (ECDHE) w celu zapewnienia doskonałej poufności informacji (klucze wystarczają tylko na jedną sesję, a nowe są generowane następnym razem).

Jeden problem z zastrzeżonymi technologiami, takimi jak Catapult Hydra, polega na tym, że nie ma prostego sposobu, aby zobaczyć, co jeszcze się dzieje. OpenVPN jest open source i każdy programista może przyjrzeć się kodowi, dowiedzieć się jak działa, znaleźć problemy lub zasugerować ulepszenia, co nie jest tutaj możliwe.

Nie oznacza to jednak, że musisz w pełni zaufać twierdzeniom Hotspot Shield. Firma wskazuje, że Catapult Hydra jest używana przez „większość dużych firm zajmujących się bezpieczeństwem cybernetycznym, które oferują usługi VPN z poziomu swoich aplikacji, takich jak McAfee, Bitdefender, Cheetah Mobile i wiele innych”. Ponadto „przewoźnicy tacy jak Telefonica i KDDI również korzystają z Catapult Hydra w celu świadczenia usług VPN i zapewnienia bezpieczeństwa sieci Wi-Fi swoim klientom”.

W rezultacie, choć kod nie jest publicznie dostępny, nie oznacza to, że jego funkcjonalność nie została zweryfikowana. Ci klienci korporacyjni muszą zrozumieć Catapult Hydra, aby poprawnie wdrożyć go samodzielnie, a Hotspot Shield mówi, że protokół został „oceniony przez zewnętrznych ekspertów ds. bezpieczeństwa z ponad 60% największych światowych firm ochroniarskich, które korzystają z naszego SDK w celu świadczenia usług VPN dla swoich użytkowników”.

Prywatność to nie tylko niski poziom techniczny. Wdrożenie klienta jest również ważne, zwłaszcza jeśli chodzi o blokowanie wycieków DNS i WebRTC, które mogą zdradzić Twoją prawdziwą tożsamość. Na szczęście testowanie klientów Hotspot Shield i załączników do przeglądarek w IPLeak i DNSLeakTest nie ujawniło żadnych problemów, a usługa chroniła nas przed szpiegami przez cały czas.

Twój adres IP może również wyciekać, jeśli połączenie VPN nagle spadnie, przynajmniej w teorii. Niektóre aplikacje Hotspot Shield zawierają przełącznik zabijania, aby temu zapobiec, wyłączając Internet do czasu, gdy sieć VPN zostanie przywrócona, ale czy to naprawdę działa?

Niektóre szybkie testy Windows dostał się na dobry początek. Nawet przy wyłączonym wyłączniku zabijania, klient nie przeciekał naszego prawdziwego adresu IP, kiedy zmienialiśmy lokalizacje, a nasz adres IP był wystawiony na działanie zazwyczaj nie dłużej niż kilka sekund, jeśli połączenie zostało przerwane. Kiedy włączyliśmy wyłącznik zabijania, nasz adres IP nie był w ogóle widoczny.

Kopiąc głębiej, odkryliśmy, że klient otworzył wiele lokalnych połączeń TCP do zarządzania tunelem. Jeśli zmusimy je do zamknięcia, zastanawialiśmy się, czy to zepsuje klienta? Nie: nie rozbił się, nie przeciekł nam adres IP ani nawet nie podniósł alarmu, ale po prostu ponownie otworzył połączenia i kontynuował tak jak poprzednio. Ta umiejętność radzenia sobie z nieoczekiwanymi zdarzeniami jest oznaką inteligentnej inżynierii i sugeruje, że klient poradzi sobie z dziwnymi problemami, które mogą zepsuć inne aplikacje.

Logowanie

Hotspot Shield na swojej stronie internetowej najwyraźniej nie zgłasza żadnych roszczeń z tytułu logowania. Strona pomocy technicznej, na przykład, stwierdza, że „Nie zbieramy żadnych danych osobowych na Hotspot Shield. Nie gromadzimy, nie przechowujemy ani nie udostępniamy żadnych stałych identyfikatorów użytkowników, w tym adresów IP. Nie prowadzimy żadnych dzienników aktywności dla żadnego z naszych użytkowników, bez względu na to, czy są to użytkownicy darmowi czy też Premium”.

Informacja o prywatności VPN staje się nieco bardziej szczegółowa, stwierdzając, że „Kiedy nawiązujesz połączenie VPN, zbieramy Twój adres IP, natychmiast go szyfrujemy i usuwamy po zakończeniu sesji VPN… Adres IP nie jest powiązany z przeglądarką VPN. Oznacza to, że nie możemy dzielić się z nikim – czy to z siecią reklamową, czy agencją rządową – Twoją działalnością przeglądarkową VPN, ponieważ po prostu nie przechowujemy tych informacji”.

Brzmi to zachęcająco, ale nie jest to pełna historia. Na przykład, Polityka Prywatności mówi nam również, że serwis gromadzi informacje na ten temat:

ile pasma używasz oraz kiedy i jak długo korzystasz z naszych usług…. przeglądarki i aplikacje AnchorFree, z których korzystasz, aby uzyskać dostęp do naszych usług…. możemy zbierać identyfikatory urządzeń, typy przeglądarek, typy urządzeń i ustawienia, wersje systemu operacyjnego, informacje o telefonie komórkowym, bezprzewodowym i inne informacje dotyczące sieci (takie jak nazwa dostawcy usług internetowych, nazwa operatora i siła sygnału)…. charakter zapytań kierowanych do naszych serwerów (takich jak to, o co się prosi, informacje o urządzeniu i aplikacji wykorzystanych do złożenia zapytania, znaczniki czasowe i odsyłające adresy URL)…. możemy zebrać przybliżoną lokalizację użytkownika poprzez obliczenie nieprecyzyjnej szerokości i długości geograficznej w oparciu o jego adres IP”.

Dobrze jest usłyszeć, że Hotspot Shield nie rejestruje wystarczającej ilości informacji, aby połączyć jakąkolwiek akcję internetową z twoim kontem (chociaż chcielibyśmy zobaczyć niezależny audyt, aby to potwierdzić), ale jest to nadal trochę więcej logowania niż możesz się spodziewać.

Jeśli jednak szukasz dodatkowej pewności, AnchorFree’s 2018 Transparency Report jest interesującą lekturą. Zawiera on szczegółowe informacje na temat otrzymanych w 2018 r. próśb o informacje od rządów i organów ścigania, a także informacje na temat ilości danych użytkowników, które wytworzył (które okazały się być 56, a nie ma ich wcale).

Wydajność Hotspot Shield VPN

Hotspot Shield twierdzi, że wydajność protokołu Catapult Hydra jest bardzo wysoka, ale czy jest ona na czasie? Sprawdziliśmy usługę za pomocą SpeedTest, TestMy i innych stron internetowych, aby się o tym przekonać.

Połączenie z naszą najbliższą lokalizacją w Wielkiej Brytanii zwróciło prędkość od 65 do 67Mbps na naszej szerokopasmowej linii testowej o przepustowości 75Mbps. Niektóre testy wykazały, że wydajność spada zaledwie o 1Mbps w porównaniu z połączeniami nieVPN, co jest jednym z najniższych kosztów ogólnych, jakie widzieliśmy (średnia wynosi około 2,5-5Mbps.) Nawet jeśli masz stosunkowo wolne łącze internetowe, powinno to zapewnić, że widzisz frakcyjnie lepszą wydajność niż konkurencja.

Następnie, wykorzystaliśmy te same strony internetowe do sprawdzenia amerykańskich serwerów z lokalizacji w USA, wykorzystując bardzo szybkie połączenie 475Mbs. Prędkość spadła do około 230-290Mbps, ale to wciąż znaczna poprawa w stosunku do dużej części konkurencji (wiele zmagań, aby osiągnąć 100Mbps, niewiele z nich nigdy nie przekroczyło 200Mbps). Krótkoterminowe testy nigdy nie powiedzą Ci zbyt wiele, ale Hotspot Shield również był niezwykle spójny, dając nam ponadprzeciętną pewność co do dokładności naszych wyników.

Kontrole na duże odległości nie są tak użyteczne, ponieważ jest więcej czynników, które mogą mieć wpływ na wydajność, ale jak widzieliśmy w poprzednich recenzjach, Hotspot Shield również wypadł bardzo dobrze. Połączenia brytyjskie z serwerami w Europie i USA przyniosły bardzo podobne wyniki jak nasze lokalne serwery w Wielkiej Brytanii, a nawet najdalsze połączenia, takie jak Wietnam, regularnie zarządzane z prędkością ponad 60Mbps.

Są to znakomite wyniki, zarówno pod względem maksymalnej prędkości, jak i spójności, szczególnie w przypadku najbardziej odległych lokalizacji. Jeśli planujesz regularne łączenie się z odległymi serwerami, Hotspot Shield może być jedną z najlepszych sieci VPN w okolicy.

Konfiguracja

Zarejestruj się w Hotspot Shield, a zostaniesz przekierowany na swoją konsolę internetową, gdzie znajdziesz linki do pobrania dla klientów z systemami Windows, Mac, Android i iOS oraz rozszerzenie Chrome.

Jeśli masz nadzieję, że znajdziesz instrukcje dotyczące ręcznego konfigurowania połączeń, na routerach lub innych platformach, będziesz rozczarowany. Hotspot Shield służy do obsługi standardowych protokołów, takich jak OpenVPN, ale teraz możesz używać tylko własnej technologii „Catapult Hydra”. Firma twierdzi, że jest to warte zachodu, cytując wzrost prędkości do 2,4x na połączeniach długodystansowych, ale ponieważ nic innego nie obsługuje Catapult Hydra, możesz korzystać z usługi tylko z własnymi aplikacjami i klientami Hotspot Shield.

Te aplikacje i klienci są, co najmniej, łatwe do zainstalowania i użytkowania. Klient Windows skonfigurował się bardzo podobnie jak każda inna aplikacja, podczas gdy aplikacje mobilne i rozszerzenie Chrome są dostępne w odpowiednich sklepach z aplikacjami. Zaloguj się za pomocą nazwy użytkownika i hasła, które utworzyłeś podczas rejestracji i jesteś gotowy do zapoznania się z usługą.

Wsparcie techniczne

Jeśli Hotspot Shield nie działa dla Ciebie, różne aplikacje dają Ci natychmiastowy dostęp do porad dotyczących typowych problemów poprzez osadzenie dokumentów na stronie internetowej. Jak zwykle, jeśli Twój problem jest bardziej złożony, możesz udać się na stronę pomocy technicznej, aby uzyskać bardziej szczegółowe wskazówki.

Internetowe Centrum Wsparcia organizuje swoje artykuły według platformy, a także kategorii, takich jak płatności i subskrypcje, zarządzanie kontem i wspólne problemy. Istnieje kilka przydatnych informacji na stronie internetowej, że nie zawsze można uzyskać gdzie indziej (notatki o wydaniu wszystkich najnowszych aplikacji, na przykład), a firma zaktualizowała wiele artykułów od czasu naszej ostatniej recenzji, ale nadal nie można porównać z głębokością wskazówek internetowych otrzymasz od dostawców, takich jak ExpressVPN.

Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedzi w bazie wiedzy, istnieje wiele stron na stronie Hotspot Shield, które twierdzą, że oferuje całodobową obsługę czatu dla użytkowników Premium, ale jest to znacznie trudniejsze niż się spodziewaliśmy.

Nie mogliśmy znaleźć na przykład opcji czatu na stronie internetowej. Najlepsze, co mogliśmy zrobić, to wypełnić formularz internetowy.

Problemy nadal występują w aplikacjach. Wybierz Pomoc w aplikacji dla systemu Android, wybierz artykuł i kliknij przycisk Kontakt, a otworzy się formularz internetowy, w którym możesz wprowadzić szczegóły, aby podnieść poziom wsparcia technicznego. Ale zrób to w kliencie Windows i próbuje zabrać Cię na stronę czatu.

Mówimy „spróbuj”, ponieważ strona czatu odmówiła załadowania naszej domyślnej przeglądarki Chrome, ale kiedy próbowaliśmy załadować ten sam link do Microsoft Edge, okno czatu szybko się pojawiło, poinformowało, że byliśmy pierwsi w kolejce, i rozmawialiśmy z przyjaznym i znającym się na rzeczy agentem w mniej niż minutę.

Jest tu więc pewne wsparcie jakościowe, ale odnalezienie go może wymagać więcej wysiłku niż zazwyczaj widzimy.

Ostateczny werdykt – nasza opinia

Hotspot Shield ma swoje problemy – podstawowe aplikacje, brak OpenVPN, małe logowanie – ale jeśli szybkość jest Twoim priorytetem, jego wydajność z turbodoładowaniem może uzasadnić rejestrację na własną rękę. Weź 7-dniową bezpłatną wersję próbną i przekonaj się, jak to działa.

Sprawdź również najlepsze usługi VPN w 2020 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.