Home Hosting – Opinie, Test, Recenzja

hosting homeHome jest interesującym brytyjskim dostawcą z ponad 15-letnim doświadczeniem w branży hostingowej.

Oferuje szeroką gamę produktów, od przystępnego cenowo hostingu współdzielonego i w chmurze, po rozwiązania VPS i wysokiej klasy serwery dedykowane, konta resellerów i wiele innych.

Shared cPanel hosting rozpoczyna się od planu Starter, dobrze zaprojektowanego produktu, który może dostarczyć wszystko, czego potrzebujesz.

15 GB pamięci masowej będzie obsługiwać większość stron internetowych, na przykład, a nieograniczona przepustowość zapewnia, że nie można mieć „zbyt wielu” odwiedzających.

Plan może pomieścić do trzech stron internetowych, niezwykle (większość planów startowych ograniczyć jeden.) Jest jeden kliknięcie instalacji WordPress, PrestaShop i więcej (25 aplikacji w sumie), a Let’s Encrypt SSL certyfikaty przyjść za darmo.

Email może być problemem dla niektórych. Konto początkowe dostaje się 25 skrzynek pocztowych, ale są one ograniczone do 200MB każda. (Jedynym ograniczeniem dla Linuxpl jest całkowita przestrzeń dyskowa przydzielona do Twojego konta).

Istnieje wiele bonusów, jednak, w tym darmowe migracje witryn, codzienne kopie zapasowe i nazwa domeny.

Home zapewnia wsparcie 24/7 poprzez bilet, a czat na żywo i bezpłatne wsparcie telefoniczne w Wielkiej Brytanii jest dostępne od 07:00 do 24:00 GMT.

Startup plan jest wyceniony na £2,92 ($3,65) miesięcznie przez dwa lata, £3,16 ($3,95) miesięcznie na planie rocznym, lub £3,82 ($4,78) rozliczane miesięcznie.

To dobra wartość, zwłaszcza, że nie jest to jakaś specjalna umowa, w której koszty odnowienia są dwukrotnie wyższe lub wyższe. Żadnych sztuczek marketingowych z Homeem, są to tylko regularne ceny.

Home biznes plan dostaje 50GB pamięci masowej, 100 x 1GB skrzynki pocztowe, trzy migracje strony internetowej i wsparcie dla hostingu do ośmiu domen. To jest wyceniane od £6,59 ($8,24) miesięcznie przez dwa lata, £7,33 ($9,16) przez rok, lub £8,78 ($10,98) rozliczane miesięcznie.

Plan eCommerce podnosi pamięć masową do 100 GB, obsługuje nieograniczoną ilość skrzynek pocztowych 10 GB, obejmuje dwie migracje w handlu elektronicznym (przeniesienie strony transakcyjnej o skomplikowanych konfiguracjach) i może pomieścić do 20 domen. Wszystko to może być Twoje od 18,02 GBP (22,53 USD) miesięcznie przez dwa lata, 19,99 GBP (23,74 USD) powyżej 12 lub 23,98 GBP (29,98 USD) rozliczane miesięcznie.

Jeśli można żyć z 200MB skrzynki odbiorcze, Home’s Starter plan jest wyraźną atrakcją zakresu, oferując wyjątkowy poziom funkcji za zaskakująco niską cenę.

Wyższe plany końcowe nie są tak konkurencyjne, jak wielu gospodarzy mają podobne produkty, a ich oferty wprowadzające zaczynają mieć rzeczywistą wartość. Na przykład, Linuxpl’s Business Plan poprawia się na Home z pamięci masowej bez licznika, nieograniczone domeny, bezpłatny pozytywny upgrade SSL i dedykowany IP, i to jest wyceniane tylko na 5,95 dolarów miesięcznie przez pierwsze trzy lata, 14,95 dolarów na odnowienie.

Ekstrakty takie jak Home’s ecommerce migracje są warte posiadania i nadal warto sprawdzić firmę, ale porównać funkcje ostrożnie na wyższym końcu jej wspólnego zakresu hostingu.

WordPress Hosting

Home ma „WordPress Hosting” sekcji na swojej stronie internetowej, ale, niestety, to nie ma oddzielnych specjalistycznych produktów WordPress. To tylko oferowanie regularnych wspólnych planów hostingowych.

Jeśli Twoje potrzeby są proste, to nie może być problem. Wszystkie plany więcej niż pokrycie podstaw z bezpłatną domeną, bezpłatne SSL, łatwa instalacja WordPress i codzienne kopie zapasowe. Bezpłatne migracje mogą zaoszczędzić czas i pieniądze, zbyt, a niska cena startera jest plusem.

Inne zarządzane plany WordPress zazwyczaj dają więcej, choć: Optymalizacje prędkości specyficzne dla WordPressa, inscenizacja (edycja bloga bez wpływu na witrynę produkcyjną), inteligentne aktualizacje WordPressa i czasami wtyczki, być może dołączone motywy WordPressa lub inne dodatki.

Plany te są zazwyczaj znacznie droższe. OVH WordPress Pro plan jest wypełniony funkcjami, ale zaczyna się od 19,95 dolarów miesięcznie przez trzy lata i odnawia się na 29,95 dolarów.

IONOS low-end WordPress Pro plan nie jest tak wydajny, ale nadal dostaje się optymalizacji wydajności, inscenizacji i automatycznych aktualizacji. Jest on stosunkowo tani i kosztuje 18 dolarów miesięcznie lub 15 dolarów w ciągu roku, co czyni go rozsądnym wyborem dla każdego, kto chce zanurzyć palec w zarządzanych wodach WordPressa.

Serwery Home

Zapisanie się na wirtualny serwer prywatny (VPS) lub plan serwera dedykowanego powoduje, że dedykowane zasoby serwera są dostępne na (zazwyczaj) bardziej wydajnym sprzęcie i może mieć ogromny wpływ na wydajność i niezawodność niektórych stron.

Plany Home’s VPS wyglądają stosunkowo drogo, z jego starter Regular VPS produkt oferuje 1 Xeon Core, 768MB RAM, 20GB pamięci masowej, tylko 400GB przepustowości, trzy podstawowe i jedna migracja eCommerce za £36,66 ($45,83) miesięcznie rozliczane rocznie.

To samo dzieje się w przypadku aktualizacji. Home’s Super Size VPS oferuje 4x rdzenie Xeon, 3GB RAM, 80GB pamięci masowej i 1,6 TB przepustowości, ale jest wyceniane na poziomie £91,66 (114,58 USD) w planie rocznym.

Jest tu wiele plusów. Dostajesz gwarantowane rdzenie Xeon, hosting Windows jest dostępny, jest opcja miesięcznego rozliczania i są to w pełni zarządzane plany, a nie produkty typu leave-you-on-your-your-your-own starter, które znajdziesz gdzie indziej.

Ale problem polega na tym, że inne hosty mają lepiej wyglądające plany zarówno w dolnej, jak i górnej części rynku.

IONOS VPS M plan, na przykład, jest bardzo podstawowy, ale nadal dostaje się dwa vCore, 2GB RAM, 80GB pamięci masowej i niezmierzonej przepustowości za 10 dolarów miesięcznie rozliczane miesięcznie.

Hostwinds ma znacznie potężniejsze zarządzane i nie zarządzane Linux i Windows VPS produktów, ale zarządzane plany zaczynają się tylko 5,17 dolarów miesięcznie (odnawiając na 10,99 dolarów) dla 1 rdzenia, 1 GB RAM, 30GB pamięci masowej i 1TB przepustowości konfiguracji. Albo użytkownicy energii mogą zdecydować się na coś takiego jak 4 rdzenia, 8GB RAM, 150GB pamięci masowej i 3TB przepustowości planu dla 33,84 dolarów miesięcznie początkowo ponad rok, 71,99 dolarów miesięcznie na odnowienie, zwłaszcza więcej dla pieniędzy niż Home.

Oferta serwerów dedykowanych jest podobna, z opcjami Linuksa i Windows oraz przyzwoitą obsługą, ale stosunkowo wysoka cena początkowa wynosząca £228,24 ($285,30) miesięcznie płacona za 4x core, 16GB RAM, 600GB pamięci masowej i konfigurację przepustowości 2TB. Home oferuje wysokiej jakości wsparcie, sprawną infrastrukturę i 99,9% SLA, ale podobne specyfikacje można uzyskać za znacznie mniej w innych miejscach.

Tworzenie stron WWW

Home’s web management panel zapewnia prosty front end do wspólnych planów hostingowych. Pojedynczy panel dostarcza informacji o statusie strony, stats na dysku i szerokości pasma, informacje o rozliczeniach i wiele więcej, a także istnieją szybkie skróty do tworzenia kont e-mail lub dostępu do wspólnych funkcji strony internetowej (uruchamianie i przywracanie kopii zapasowych, zarządzanie bazami danych, dodawanie subdomen itd.)

Pełna instalacja cPanel jest tylko jedno kliknięcie dalej i daje Ci wszystkie kluczowe narzędzia potrzebne do zarządzania witryną: menedżer plików, wsparcie FTP, phpMyAdmin, opcje domenowe, stos funkcji poczty elektronicznej (spedytorzy, autoresponderzy, poczta internetowa, filtrowanie spamu oparte na SpamAssassin, więcej) i szczegółowe raporty na temat odwiedzających Twoją stronę internetową.

Główną atrakcją budowy stron internetowych jest Softaculous, potężny auto-instalator, który ułatwia wyposażenie witryny w WordPress, PrestaShop, Joomla, MediaWiki i setki innych popularnych aplikacji.

Nie ma tu żadnych niespodzianek, nie ma budowniczego strony typu „przeciągnij i upuść” ani żadnych innych dodatków, które można czasem zobaczyć gdzie indziej.

Standardowa konfiguracja cPanel z Softaculous powinna dać większości użytkowników wszystko, czego potrzebują do stworzenia i zarządzania jakością strony, choć i ogólnie prostota Home działa dobrze dla nas.

Wsparcie techniczne

Uruchomienie bazy wiedzy internetowej Home’a otwiera nową stronę internetową z obiecującym tytułem „Pierwsze kroki”, ale, niestety, jest inaczej puste. Nie jest to dobry początek.

Lewy pasek boczny porządkuje artykuły z bazy wiedzy w kategorie, w tym Rozpoczęcie pracy, Nazwy domen, Hosting cPanel, Rozwiązywanie problemów i wiele innych. Brzmi rozsądnie, ale większość kategorii ma stosunkowo niewiele artykułów, a nawet te nie zawsze odnoszą się do najbardziej prawdopodobnych problemów.

Kliknięcie 'Get Started’, na przykład, odsłania tylko cztery artykuły: dwa na temat konfigurowania domen, jeden na temat tworzenia hasła, a drugi na temat ogólnych informacji PHP.

Nagłówek do sekcji 'cPanel Hosting’ zawiera jedenaście artykułów, ale większość z nich również nie znalazłaby się wysoko na naszej liście priorytetów: Xbackup issues, custom php.ini, 'what free domain can I choose?’, 'phpMyAdmin keeps logging me out.

W bazie wiedzy znajduje się użyteczna treść, a wpisywanie słów kluczowych w polu wyszukiwania może pomóc w jej odnalezieniu. Wyszukiwarka nie radzi sobie jednak dobrze z sortowaniem dopasowań, więc znalezienie dobrego materiału może trochę potrwać.

Home zdobył więcej plus punkt ze swoim Centrum Statusu, regularnie aktualizowana strona z przydatnymi informacjami na temat wszelkich bieżących zdarzeń (problemy techniczne, czarna lista serwerów pocztowych, zaplanowany czas przestoju i więcej.

Jeśli Twoje problemy stają się poważniejsze, obsługa czatu na żywo jest dostępna 17 godzin dziennie (od 7 rano do północy, GMT). Próbowaliśmy, ale znaleźliśmy okno czatu spędził kilka minut ze statusem „Łączność”, przed ostrzeżeniem nas, że „wszyscy agenci są obecnie pomagając innym” i przewidując czas oczekiwania ponad dziesięć minut.

Okno czatu utrzymywało nas na bieżąco z prawdopodobnym czasem oczekiwania, choć, i że dziesięciominutowe opóźnienie, rozmawialiśmy z przyjaznym agentem, który szybko dostarczył nam wszystkich szczegółów, które musieliśmy znać.

Home wyraźnie nie ma najlepszego infrastruktury wsparcia, a my chcielibyśmy zobaczyć więcej i lepiej zorganizowanych artykułów bazy wiedzy, a może więcej personelu wsparcia na żywo czatu.

Firma ma wiele opcji wsparcia, choć, w tym bezpłatny numer telefonu w Wielkiej Brytanii. To niezwykłe, zwłaszcza w przypadku współdzielonego hostingu budżetowego, a kiedy masz okazję porozmawiać z agentem pomocy technicznej, zawsze uważaliśmy, że oferują one dokładne i wiarygodne porady.

Wydajność

Szybkość strony internetowej jest ważna, nawet w przypadku najprostszych witryn osobistych, a my używamy intensywnych testów, aby przekonać się, jak działa serwer.

Proces ten rozpoczął się od opublikowania małej statycznej strony internetowej na naszej przestrzeni internetowej.

Następnie ustawiamy Uptime.com, aby sprawdzał dostępność naszej strony i czas reakcji serwera w pięciominutowych odstępach czasu przez 7 dni (w sumie ponad 2000 kontroli).

Nasza strona osiągnęła 100% czasu sprawności w ciągu tygodnia. (To jest to, czego byśmy się spodziewali w przypadku testu krótkoterminowego, ale to się nie zawsze zdarza, więc Home zasługuje na odrobinę uznania.)

Serwer Home’a zarządzał doskonałym średnim czasem reakcji wynoszącym 167ms. Nie różni się to znacznie od większości konkurencji – inni gospodarze zazwyczaj średnio 150-250ms – ale zapewnia mały wzrost prędkości i można zrobić znacznie gorsze (najwolniejsze hosty średnio 600ms lub więcej.)

Test prędkości serwera Bitcatcha jest benchmarkiem na żądanie, który sprawdza czasy reakcji serwera z dziesięciu lokalizacji na całym świecie, w tym z Ameryki Północnej, Europy, Singapuru, Sydney, Japonii i wielu innych.

Tego typu jednorazowe testy nie są w stanie dorównać testom Uptime.com z 2000+, ale są one interesujące jako druga opinia. Okazało się, że jest to bardzo pozytywna druga opinia, a Bitcatcha donosi, że nasz hosting był wyjątkowo szybki i przyznał naszej witrynie najwyższą ocenę prędkości A+.

Ostateczny werdykt – nasza opinia

Jest to zdolny hosting z niektórych funkcji – pakowane, wszechstronne i uczciwie wycenione plany, i pomocne wsparcie (choć może to trochę potrwać, aby uzyskać dostęp do niego.) Dobrze warto przyjrzeć się, zwłaszcza jeśli potrzebujesz brytyjskiego dostawcy.

Sprawdź też nasza ranking najlepszych hostingów WWW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.